Міноборони: Україна може бути втягнена у військові конфлікти

Міноборони України не виключає можливість втягування України в військові конфлікти. Про це говориться в "Концепції подальшого реформування Збройних сил України на період до 2015 р.".

Міноборони України не виключає можливість втягування України в військові конфлікти. Про це говориться в "Концепції подальшого реформування Збройних сил України на період до 2015 р.", пише "Комерсант-Україна".

"На сьогоднішній день не виключена можливість втягування України у військові конфлікти. Основними причинами такої ситуації є виникаючі між державами протиріччя з питань територіального поділу, доступу до енергоносіїв і стратегічним природних ресурсів; військово-політична нестабільність поблизу державного кордону; поширення зброї масового ураження; цілеспрямована інформаційна кампанія (акція) проти України; активізація морського піратства", - говориться в документі.

У зв'язку з цим Збройні сили повинні бути готові "самостійно стримувати і ліквідувати збройні конфлікти в разі їх виникнення відразу в двох зонах, де ведуться операції (бойові дії)", забезпечувати прикриття повітряного та морського просторів і мати "достатні мобілізаційні ресурси" для виконання завдань по відсічу збройної агресії, спрямованої проти України.

Згідно з концепцією, структура Збройних сил у цілому не зазнає змін: вони будуть включати сухопутні війська (після реформування їх чисельність має скласти 57,2 тис. чоловік), повітряні сили (42,5 тис. осіб), військово-морські сили (14 тис. осіб).

Також в планах Міноборони - створити сили спеціальних операцій Збройних сил чисельністю до 5 тис. чоловік. Концепція передбачає, що вони повинні бути створені до 2013 р. як окремий рід військ, основними завданнями якого стануть ведення спеціальної розвідки, участь в антитерористичних операціях, "знищення важливих об'єктів економіки і військових об'єктів евентуального противника", контрдиверсійні і контртерористичні операції.

Нагадаємо, 7 грудня ц.р. Міноборони оприлюднило попередні результати оборонного огляду в розділі розподілу прогнозованих видатків на види витрат. Зокрема в документі прогнозується, що в період 2011-2015 рр. загальні обсяги бюджету відомства становитимуть 86,3 млрд грн.

Планується, що на утримання Збройних сил України (ЗСУ) в 2011-15 рр. буде спрямовано 64,9 млрд грн - 75% у відношенні до бюджету Міноборони України. У 2010 р. на утримання ЗСУ спрямовується 9,454 млрд грн (75,8% до бюджету Міноборони).

Інвестиції на озброєння та військову техніку (ОВТ), інфраструктуру в 2011-2015 рр. заплановано в обсязі 15,1 млрд грн (18% до бюджету Міноборони). У 2010 р. ці видатки становлять 1 млрд 946,4 млн грн (15,6% до бюджету Міноборони).

Видатки на підготовку на 2011-2015 рр. заплановано на рівні 4,1 млрд грн (5% до бюджету Міноборони). У 2010 р. ці видатки становлять 8 млн 659 тис. грн (6,9% бюджету Міноборони).

На реформування ЗСУ, утилізацію надлишкового майна в 2011-2015 рр. планується спрямувати 2,1 млрд грн (2% бюджету Міноборони). У 2010 р. видатки на це становлять 2 млн 109 тис. грн (1,7% бюджету Міноборони).

Нагадаємо, 16 листопада ц.р. директор департаменту фінансів Міноборони України Іван Марко заявив, що відповідно до концепції розвитку Збройних сил України, бюджет оборонного комплексу України в 2011 р. повинен становити 13,6 млрд грн, з яких 1,7 млрд грн будуть спрямовані на розвиток озброєння.

"Ми подали бюджетний запит на 2011 р. в обсязі 13,6 млрд грн, з них 11,39 млрд грн це кошти загального фонду, а 2,209 млрд грн - кошти спеціального фонду. На наступний рік видатки щодо стабілізаційного фонду в проекті держбюджету не плануються", - заявив І.Марко і додав, що "якщо ми отримаємо 13,6 млрд грн, цей показник від ВВП становитиме 1,08%".

Крім того, І.Марко відзначив, що 84% цих коштів Міноборони планує спрямувати на утримання армії, а в 2012 р. знизити цей показник до 72%. Так у 2011 р. 4,5% фінансування (578 млн грн) будуть спрямовані на підготовку військ, і зокрема, на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, а на розвиток озброєння - 1,7 млрд грн (за винятком розвитку програм "Вертоліт", "Корвет" і АН-70).

Він також зазначив, що максимальні зусилля Міноборони наступного року будуть спрямовані на відновлення, модернізацію та утримання наявної військової техніки, а розвитком згаданих військових програм Міноборони планує зайнятися починаючи з 2013 р.

Відзначимо, у вересні ц.р. міністр оборони України Михайло Єжель повідомляв, що оборонний бюджет України 2011 р. буде збільшений практично на 5 млрд грн. В ньому передбачені кошти для вирішення соціальних проблем військовослужбовців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся