Міноборони просить ще 31 млрд грн на реформу армії
Міністр оборони України Павло Лебедєв (на фото) зробив запит ще на 31 млрд грн до запланованих 100 млрд грн для утримання армії до 2017 р. Про це пише в сьогоднішньому числі "Дзеркало тижня. Україна".
Як зазначається, на початку червня, в обстановці підвищеної секретності, на засіданні Кабінету міністрів було схвалено проект Державної програми реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 р.
Як заявив Лебедєв, додаткові кошти Міноборони заробить у ході реалізації надлишків військового майна. На торги буде виставлено майже 56 тис. га земель оборони та понад 30 тис. одиниць військової техніки. У той же час, як зазначає тижневик, міністр замовчав, що в першому кварталі поточного року до бюджету надійшло лише 50 млн гривень від реалізації військового майна.
"Реалістичність планів Лебедєва піддав сумніву Микола Азаров, запропонувавши для контролю наповнення бюджету створити міжвідомчу групу на чолі із Сергієм Арбузовим, якого, як заявив прем'єр-міністр, Лебедєв переконав у своїх можливостях організувати грандіозний... розпродаж військового майна", - йдеться в матеріалі.
Деяку частину бюджетних коштів, згідно із планами Міноборони, передбачається направити на витрати, пов'язані з допомогою військовослужбовцям, які стануть інвалідами або загинуть за час проведення реформи. Число таких військових, за розрахунками міністерства, складе 2,5 тис. осіб, тобто по 500 осіб на кожен рік реформування армії.
Крім того, армійські чиновники передбачають, що їм потрібно буде щорічно протягом 5 років відправляти в декрет майже по 1 тис. жінок-військовослужбовців.
У цілому ж Лебедєв має намір скоротити армію більш ніж на 60 тис. осіб: близько 36 тис. військовослужбовців і 24 тис. службовців. При цьому половина цієї кількості буде звільнена в перший рік реформи.
Як повідомлялося напередодні, на переозброєння Збройних Сил України до 2017 р. планується витратити 28 млрд грн.
Найближчим часом Державна комплексна програма реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 р. має пройти затвердження на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.
Раніше Лебедєв повідомляв, що на період до 2025 р. Міноборони знадобиться 125 млрд грн на переозброєння ЗСУ.
У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.
Зазначимо, що на балансі Міноборони перебуває понад 400 вивільнених військових містечок загальною площею 50 тис. га і близько 2 тис. інших об'єктів, які уряд має намір продати. На них розташовано 6,5 тис будівель і споруд.
За словами Президента Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС і Росії. Глава держави також заявляв, що технологічне відставання України від провідних країн світу у сфері оборонно-промислового комплексу стрімко збільшується.
Згідно з новою військовою доктриною і стратегією національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Нова військова доктрина була введена в дію в червні 2012 р.
Перший заступник міністра оборони Олександр Олійник раніше заявляв, що чисельність Збройних сил на кінець 2017 р. орієнтовно складе 110 тис. особового складу. Скорочення особового складу відбуватиметься не в бойових частинах, а в органах забезпечення та управління. У рамках концепції реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 р. буде кардинально змінено систему управління. Також українська армія вже почала поступовий перехід на контрактну основу.