ru ua

Міноборони планує навесні призвати на строкову службу близько 7,5 тис. осіб

Автор: RBC.UA
Міністерство оборони України планує в ході весняного призову набрати до лав Збройних сил близько 7,5 тис. чоловік. Про це заявив перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ адмірал Ігор Кабаненко, повідомляє прес-служба Міноборони.

Міністерство оборони України планує в ході весняного призову набрати до лав Збройних сил близько 7,5 тис. чоловік. Про це заявив перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ адмірал Ігор Кабаненко, повідомляє прес-служба Міноборони.

Кабаненко зазначив, що з наступного тижня почнеться призов юнаків на строкову військову службу, який буде значно менше в порівнянні з попередніми закликами через поступового переходу Збройних сил на комплектування посад контрактниками: "Цієї весни ми набирати до лав Збройних сил України близько 7,5 тисяч юнаків. Сьогодні контрактна армія є для нас пріоритетом номер один".

За його словами, стимулом для молодих людей йти служити на контракт стане, серед іншого, гідне грошове забезпечення: "Рішенням Кабінету міністрів України військовослужбовцям, яким грошове забезпечення буде збільшено поетапно з першого квітня 2013 до першого липня наступного, 2014 року".

Читайте також: Зарплата контрактників у ЗСУ складе 5-6,2 тис. грн (відео)

Він повідомив, що міністр оборони також дав вказівку підготувати проект розпорядження щодо матеріального заохочення відмінників бойової підготовки. Це стосуватиметься всіх видів Збройних Сил України.

Раніше заступник міністра оборони України Олександр Олійник повідомляв, що зарплата контрактника в армії складе 5-6,2 тис. грн. За словами Олійника, перехід на контракт дозволить поліпшити рівень української армії та зменшити витрати на неї.

Також заступник міністра оборони України нагадав, що останній спільний призов в українську армію перед переходом її на контрактну основу відбудеться восени 2013 р.

Раніше повідомлялося про те, що в рамках реформування системи оборони в Україні може з'явитися добровільна військова служба. Громадянам, які хочуть проходити військову службу буде надано право служити на посадах, які не визначають боєздатність, тобто в частинах забезпечення, підрозділи забезпечення.

Читайте також: Міноборони має намір ввести в Україні добровільну військову службу

До кінця 2017 р. за словами Олійника, чисельність ЗСУ орієнтовно складе 110 тис. особового складу. За його словами, скорочення особового складу буде відбуватися не в бойових частинах, а в органах забезпечення та управління. Також Олійник відзначив, що в рамках концепції реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 р. буде кардинально змінена система управління. Перехід системи управління відбуватиметься з міжвидового характеру до оперативного командування.

Згідно з планами реформування ЗСУ, строкову військову службу планувалося скасувати до 2017 р. Планувалося, що до 2017 р. частка професійних військових складе 80%. Також чисельність українського війська протягом наступних п'яти років планувалося скоротити на 15-20%.

Раніше міністр оборони України Павло Лебедєв заявляв, що в 2013 р. буде припинений призов на строкову службу. Пізніше начальник Генерального штабу - головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Володимир Замана уточнив, що останній призов планується на осінь нинішнього року.

Читайте також: Міноборони отримає додатково від Кабміну 1,2 млрд грн

Згідно новій військовій доктрині і стратегії національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Варто також відзначити, що осінній призов 2012 р. на строкову військову службу був скорочений на на 2,5 тис. осіб.

Нагадаємо, що нова військова доктрина була введена в дію в червні ц.р. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента України Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії.

У 2006-2011 рр.. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол - 92% або 0,98% ВВП. У порівнянні з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%.

У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.