Міноборони планує продати нерухомості на 6-9 млрд грн, - Лебедєв
Міністерство оборони України планує в найближчі 3-5 років отримати близько 6-9 млрд грн за рахунок продажу нерухомого майна. Про це в інтерв'ю "Комерсант-Україна" повідомив міністр оборони України Павло Лебедєв (на фото).
"Міноборони має в своєму розпорядженні власні ресурси у вигляді 429 повністю звільнених військових містечок. В процесі реформування збройних сил до них додадуться ще 214 містечок. У найближчі 3-5 років ми розраховуємо отримати близько 6-9 млрд грн за рахунок продажу нерухомого майна", - зазначив Лебедєв.
За виручені кошти, за словами міністра, планується придбати або побудувати понад 20 тис. квартир для військовослужбовців контрактної армії.
Зазначимо, на початку червня, в обстановці підвищеної секретності, на засіданні Кабінету міністрів було схвалено проект Державної програми реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 р. Так, на переозброєння Збройних Сил України до 2017 р. планується витратити 28 млрд грн. В бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ВСУ - 11,8 млрд грн.
Всього ж на утримання армії до 2017 р. заплановано 100 млрд грн. Однак днями Павло Лебедєв запросив на армію ще 31 млрд грн.
Додаткові кошти Міноборони залучить в ході реалізації надлишкового військового майна. На торги буде виставлено майже 56 тис. га земель оборони та понад 30 тис. одиниць військової техніки. У той же час міністр сказав, що в першому кварталі поточного року до бюджету надійшло лише 50 млн гривень від реалізації військового майна.
В цілому ж Лебедєв має намір скоротити армію більш ніж на 60 тис. чоловік: близько 36 тис. військовослужбовців і 24 тис. службовців. При цьому половина цієї кількості буде звільнена у перший рік реформи.
Найближчим часом Державна комплексна програма реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 р. повинна пройти затвердження на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.
За словами Президента Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії. Глава держави також заявляв, що технологічне відставання України від провідних країн світу у сфері оборонно-промислового комплексу стрімко збільшується.
Згідно з новою військовою доктриною і стратегією національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Нова військова доктрина була введена в дію в червні 2012 р.