Мінкультури: У Кабміні експонуються копії картин Глущенка (відео)

Середа 25 квітня 2012 11:07
Автор: RBC.UA
Картини відомого радянського художника Миколи Глущенка "Село біля річки" і "Дніпровські далі", експоновані в Кабміні, є копіями. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Картини відомого радянського художника Миколи Глущенка "Село біля річки" і "Дніпровські далі", експоновані в Кабміні, є копіями. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Картини Глущенка були передані в Кабінет міністрів України на тимчасове зберігання (експонування в урядових приміщеннях) 29 серпня 2001 р.

У листопаді минулого року Національний художній музей провів в будівлі уряду звірку наявності та стану збереження картин. Співробітники музею тоді засумнівалися в достовірності творів Миколи Глущенка.

На основі цих висновків, керівництво Секретаріату Кабінету Міністрів ініціювало проведення експертизи з визначення автентичності картин. Секретаріат Кабміну в січні звернувся до Мінкультури з проханням сприяти проведенню незалежної професійної експертизи та надати висновки щодо авторства творів.

Як повідомляє Мінкультури, була сформована група експертів у складі співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Національного художнього музею України та мистецтвознавців.

Для проведення експертизи, члени групи для проведення хіміко-технологічного дослідження взяли проби фарби з картин. Також провели візуальне дослідження предметів мистецтва.

Результати хімічної експертизи показали, що обидві картини є копіями творів Глущенка. "Характер люмінесценції цинкових білил в барвистому шарі, а також ступінь висихання шару фарби всіх відібраних проб відповідають живопису, створеному в XXI столітті", - йдеться у висновках експертів.

Ці ж висновки підтвердила і стилістична, тобто візуальна експертиза, проведена мистецтвознавцями, які припускають, що копії були створені 5 - 10 років тому.

В результаті, Міністерство культури підготувало наказ, згідно з яким всі національні музеї, що перебувають в сфері управління Мінкультури, повинні провести термінові звірки наявності та стану збереження картин, які передані з їх фондів в інші установи.

Питання автентичності картин виникло на початку квітня, коли депутат від опозиції Володимир Яворівський заявив про те, що в будівлі уряду підмінили дві картини Миколи Глущенка. За його словами, директора Національного художнього музею України Анатолія Мельника, який повідомив про підміну, звільнили. "Коли Мельник про це заявив, його без будь-яких пояснень звільнили з Національного музею", - сказав Яворівський.

Зазначимо, що Мельник був звільнений з посади директора Національного художнього музею України 5 квітня. Як заявив він сам, звільнень було пов'язане з тим, що він відкрито заявив про зникнення картин в Кабінеті міністрів.

Микола Глущенко - відомий український художник, народний художник СРСР. Він працював у різних мальовничих жанрах, але його улюбленою темою був пейзаж. Художник помер 31 жовтня 1977 р. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся