G20 визнала необхідність надавати фіндопомогу приватному сектору
Учасники саміту "Великої двадцятки" (G20), що проходить в шотландському місті Сент-Ендрюс, погодилися з тим, що держави будуть вимушені деякий час надавати фінансову допомогу приватному сектору економіки, передає Associated Press.
У спільній заяві його учасників говориться, що фінансові і економічні умови покращали. Проте відновлення після кризи проходить нерівно, оскільки залежить від держпідтримки. Крім того, велику заклопотаність викликає високий рівень безробіття, підкреслюється в документі.
Країни G20 домовилися про проведення взаємного моніторингу в цілях відновлення світової економіки.
Цікаво відзначити, що, за словами прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна, необхідно створити нові економічні "правила гри". Зокрема, британський прем'єр заявив про необхідність угоди між суспільством і банками, яке зробить останні відповідальнішими. На думку Г.Брауна, неприйнятно, коли прибуток від діяльності банків дістається вузькому колу людей, проте крах банків наносить удар по суспільству в цілому. Британський прем'єр закликав інших учасників саміту серйозно розглянути питання створення системи оподаткування фінансової діяльності банків, яка змогла б застрахувати банківську систему від ще однієї кризи.
Крім того, міністри фінансів країн-учасниць і глави центробанків вирішили вжити енергійних заходів для того, щоб перешкодити зміні клімату на планеті. Цій проблемі буде присвячена конференція в Організації Об'єднаних Націй в грудні 2009 р., що відбудеться в данському Копенгагені. Учасники G20 також розглядають питання надання допомозі бідним державам в створенні високоекологічних технологій.
Раніше повідомлялось про розбіжності, що виникли між міністрами фінансів країн G20 на саміті з приводу способів подолання глобальної економічної кризи і в питанні про зміни клімату. Так, частина міністрів країн "двадцятки", зокрема США, Японії і Німеччині виступала за припинення державного стимулювання економіки, проте з цим не були згодні інші країни, зокрема, Великобританія. Також висловлювались побоювання щодо стабільності державних фінансів країн "двадцятки". За підрахунками Міжнародного валютного фонду, до 2014 року державний борг найбільш розвинених країн G20 сягне 118% їх щорічного ВВП. Фонд стверджує, що для повернення до безпечних із його точки зору боргових показників розвинені країни повинні будуть протягом декількох років скорочувати витрати і підвищувати податки.
Крім того, обговорювалась і проблема величезних премій працівникам банківського сектора. Франція наполягає на обмеженні бонусів банкірам, проте цього року багато співробітників фінансового сектора Британії знов отримають значні суми як винагороду за прибуткову роботу протягом року.
Окрім цього, повідомлялось, що міністри фінансів не можуть прийти до взаєморозуміння в питанні, в якому форматі краще обговорювати підготовку до глобального кліматичного саміту в Копенгагені - в рамках G20 або на рівні ООН.
"Велика двадцятка" (G20) - це неформальне економічне співтовариство, що об'єднує Євросоюз і 19 провідних розвинених країн світу, та тих, що розвиваються, - Аргентину, Австралію, Бразилію, Канаду, Китай, Францію, Німеччину, Індію, Індонезію, Італію, Японію, Південну Корею, Мексику, Росію, Саудівську Аравію, ЮАР, Туреччину, Великобританію і США.
У країнах "двадцятки" живе дві третини населення Землі і виробляється 85% світового валового продукту.