Міністри відзвітують у Верховній Раді 7 червня
В ході години уряду, яка відбудеться в парламенті в найближчу п'ятницю, 7 червня, народні депутати зможуть поставити питання всім членам Кабінету міністрів України, оскільки всіх їх запросять до сесійної зали. До такого рішення депутати прийшли в ході сьогоднішньої погоджувальної ради з лідерами груп депутатських фракцій, передає кореспондент РБК-Україна.
Варто зазначити, що, обговорюючи дане питання, голова Верховної Ради Володимир Рибак спочатку запропонував парламентаріям заслухати доповідь міністра інфраструктури Володимира Козака про стан доріг, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк наполягав на звіті міністра фінансів Юрія Колобова, а глава Партії регіонів Олександр Єфремов вважав за необхідне почути інформацію про стан готовності до урочистих заходів, присвячених святкуванню 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.
Читайте також: Міліція на мітингах 18 травня в Києві спрацювала задовільно, - Захарченко (фото, відео)
Найчастіше опозиція вимагає заслухати в парламенті міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, генерального прокурора Віктора Пшонку і голову СБУ Олександра Якименка. Так відбувається після кожної скільки-небудь значної події, щодо якої виникають підозри в непрозорості дій нинішньої влади. Неодноразово депутати вимагали, щоб Пшонка відзвітував з приводу ситуації навколо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Регулярно просять опозиціонери про візит до парламенту також і інших голів міністерств і відомств, проте в більшості випадків ці вимоги залишаються непочутими.
Проте, глава МВС Віталій Захарченко все ж таки відзвітував перед депутатами 21 травня щодо подій під час мітингів в Києві 18 травня. В цілому він дав задовільну оцінку діям міліції і закликав припинити наймати людей для участі в мітингах за гроші.
Читайте також: Янукович приїхав у Раду на 15 хвилин для участі в церемонії присяги суддів КС (фото, відео)
Міністри найчастіше уникають прямих відповідей на незручні питання, що задаються їм депутатами, і намагаються впоратися за допомогою загальних фраз про необхідність реформ, спрямованих на покращення життя громадян. Траплялися і демарші окремих міністрів - так, міністр соціальної політики Наталія Королевська в одному зі своїх виступів, відповідаючи на питання колишнього соратника по "Батьківщині" Андрія Павловського, перейшла на підвищені тони і відверті звинувачення. Внаслідок цього регіоналка Ганна Герман попросила прем'єра Миколу Азарова більше не приводити Королевську до парламенту. Пам'ятний і демарш міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, яка вступила в емоційну перестрілку з одним зі старійшин ПР - Юхимом Звягільським.
Читайте також: ПР просить Кабмін до 4 червня підготувати остаточний варіант проекту закону про векселі
Уникає зайвий раз з'являтися у Верховній Раді і Президент Віктор Янукович. Останній раз він приїхав туди 15 травня для участі в присязі новообраних суддів Конституційного суду, проте пробув всього 15 хвилин, не сказав ні слова і покинув будівлю парламенту. Річ у тому, що главу держави опозиційні депутати зустрічають гучним скандуванням гасел на кшталт "Юлі - волю!" і не тільки. Рада в хвилини перебування в ній Віктора Януковича перетворюється на приміщення з підвищеною звуковою активністю, тому нічого дивовижного в поведінці Президента немає. Як заявив сьогодні Рибак, глава держави з'явиться в Раді тільки за умови поваги до нього.