ua en ru

Міністри фінансів країн G7 підтримали план з порятунку іспанських банків

Автор: RBC.UA
 Міністр фінансів країн "Великої сімки" (G7) підтримали рішення Іспанії попросити про фінансову допомогу, а також прийнятий Єврогрупою план з рекапіталізації банківського сектора Іспанії. Учасники діалогу зійшлися на думці, що подібний підхід - новий крок у фіскальній інтеграції всього регіону.

Міністр фінансів країн "Великої сімки" (G7) підтримали рішення Іспанії попросити про фінансову допомогу, а також прийнятий Єврогрупою план з рекапіталізації банківського сектора Іспанії. Учасники діалогу зійшлися на думці, що подібний підхід - новий крок у фіскальній інтеграції всього регіону, повідомляє Reuters.

"Міністри країн G7 вітають іспанський план рекапіталізації своєї банківської системи і намір Єврогрупи підтримати владу Іспанії. Зазначені кроки являють собою важливий показник прогресу в єврозоні, що полягає в бажанні зміцнити фінансовий і фіскальний союз і тим самим сприяти посиленню валютного союзу", - йдеться в заяві, яку від імені G7 опублікувало міністерство фінансів США.

Зазначимо, що раніше план з рекапіталізації банківського сектора Іспанії підтримала директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард. Вона заявила, що її організація готова надати допомогу в реалізації контролю виконання програми. Крім того, вона додала, що вважає зазначену суму в 100 млрд євро достатньою для стабілізації вразливих банків.

Нагадаємо, що міністри фінансів країн єврозони вирішили, що для стабілізації банківського сектора Іспанії може бути виділено до 100 млрд євро. Невирішеним поки залишається питання про те, яким чином будуть надані кошти. Це може бути як тимчасовий Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), так і постійний Європейський стабілізаційний механізм (ESM), що почне функціонувати з 1 липня 2012 р.

За словами міністра економіки і конкурентоспроможності Іспанії Луїса де Гіндоса, антикризова допомога, яку отримає Іспанія від Єврогрупи, буде направлена ​​найбільш вразливим установам банківського сектора через спеціально сформований фонд. За словами чиновника, на відміну від інших держав, вся допомога, яку запросить його країна, буде спрямована винятково на стабілізацію банківського сектора. Кошти не будуть направляти на виконання бюджетних зобов'язань або покриття державного боргу.

Таким чином, Іспанії не доведеться брати на себе зобов'язання щодо перегляду бюджетної політики в сторону бюджетної економії. Зазначимо, що після потужного потрясіння, пов'язаного з іпотечним кредитуванням і погіршенням ділової обстановки, практично чверть працездатного населення країни не має постійної роботи і отримує соціальну допомогу, в разі економії вони, швидше за все, виплати були би скорочені, що в свою чергу могло спровокувати масові протестні виступи і заворушення.

Відсутність обмежувальних вимог до Іспанії побічно підтверджується і в заяві, яку було поширено за підсумками конференції Єврогрупи. Зокрема, в ній не міститься прямих вказівок про необхідність подібних заходів, як це було, наприклад, у випадку з Грецією.

Зазначимо, що Іспанія стане четвертою країною, яка отримає допомогу від країн єврозони. Раніше нею вже скористалися Греція, Ірландія і Португалія. Гіндос у своїй промові зазначив, що його країна буде отримувати допомогу на вкрай вигідних умовах, проте його ірландський колега Міхаель Нунан повідомив, що для Іспанії ставки будуть такими ж, як і для інших отримали допомогу країн.