ru ua

Міністр закордонних справ Італії пішов у відставку через скандал в Індії

Автор: RBC.UA
Міністр закордонних справ Італії Джуліо Терці пішов у відставку на тлі скандалу з Індією.

Міністр закордонних справ Італії Джуліо Терці (на фото) пішов у відставку на тлі скандалу з Індією, передає BBC.

Йдеться про рішення італійського уряду, з яким Джуліо терція категорично не згоден, відіслати в Делі двох італійських моряків, які звинувачуються у вбивстві індійських рибалок.

"Я більше не можу бути частиною цього уряду. Мої протести про відправку назад в Індію моряків не були почуті," - заявив терція італійському парламенту.

Читайте також: Італійського посла затримали в Індії, заборонивши залишати територію країни

Інцидент стався в лютому 2012 р. біля узбережжя індійського штату Керала. Італійські моряки Массіміліано Латорре і Сальваторе Джіроне, які охороняли італійський нафтовий танкер, застрелили двох індійських рибалок, яких, за словами самих підозрюваних, вони прийняли за піратів.

Пізніше рішенням Верховного суду Індії італійцям було дозволено покинути територію Індії, щоб взяти участь в парламентських виборах в Італії. Пізніше Рим прийняв рішення не видавати моряків індійському правосуддю. Це спровокувало дипломатичний скандал.

Напередодні італійська влада все ж дали добро на повернення моряків в Делі. Рішення прийнято на запевненнях Індії, що морякам не загрожує страта.