ua en ru

Міністр фінансів Греції подав у відставку

Автор: RBC.UA
Міністр фінансів Греції Василіс Рапанос протримався на своїй посаді всього чотири дні, з яких два вихідні. Минулої п'ятниці, наступного дня після свого призначення Рапанос зомлів.

Міністр фінансів Греції Василіс Рапанос протримався на своїй посаді всього чотири дні, з яких два вихідні. Минулої п'ятниці, наступного дня після свого призначення Рапанос зомлів, повідомляє "Росія 24".

Він "відчув запаморочення, його доставили в лікарню, де йому була поставлена ​​крапельниця". І тепер агентство Reuters повідомляє, що політик залишить свій пост. В адміністрації прем'єр-міністра Антоніса Самаріса повідомили, що сьогодні Рапанос направив главі уряду листа, в якому попросив звільнити його від виконання обов'язків.

Прохання було задоволене. Це в черговий раз ставить під сумнів можливість швидкого вирішення питання про зміну умов антикризової програми Греції. Це питання Антоніс Самарас і Василіс Рапанос повинні були обговорити зі своїми зарубіжними колегами на саміті ЄС, який повинен відбутися на цьому тижні. Нагадаємо, що прем'єр Самарас теж госпіталізований. Самарас переніс операцію з приводу відшарування сітківки ока.

Нагадаємо, що новий уряд Греції сформували за підсумками виборів, що відбулися 17 червня, три партії - консервативна "Нова демократія", соціалісти та ліві демократи. Прем'єр-міністром став лідер "Нової демократії" Антоніс Самарас.

Новий уряд Греції йшов на вибори з обіцянками домогтися часткового перегляду деяких з антикризових умов "трійки" кредиторів. Зараз стало ясно, що поступки, на які воно сподівається, більш значні, ніж раніше припускали експерти. У свою чергу, ліворадикали, перемоги яких побоювалися в ЄС, в принципі погрожували відкинути вимоги Заходу по "затягування поясів".

Проте, міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле розкритикував Грецію за прохання про пом'якшення умов надання фінансової допомоги. Напередодні стало відомо, що грецький уряд запропонував ЄС і МВФ розглянути перенесення крайнього терміну щодо скорочення дефіциту бюджету, принаймні, на два роки, - до 2016 р., термін, до кінця якого Греція повинна знизити дефіцит держбюджету до менш ніж 3% ВВП країни. Уряд Греції пояснив прохання відстрочити дату свого "іспиту" прагненням уникнути подальших скорочень зарплат і пенсій. Примітно, що до цього новий грецький кабінет стверджував, що готовий прийняти жорсткі вимоги Євросоюзу.

Відповідно до нинішніх умов отримання антикризової кредитної допомоги, Греція зобов'язана скоротити на 150 тис. осіб число держслужбовців, переглянути мінімальні зарплати і полегшити можливість скорочень в приватному секторі, знизити податок на додану вартість (ПДВ) у сфері обслуговування з 23% до 13% і т.д.

Єврогрупа планує виділити останню частину допомоги Греції до кінця червня 2012 р.

Нагадаємо, нині Греція знаходиться під сильним міжнародним тиском, що спонукає виконувати умови надання антикризової допомоги, ці непопулярні заходи викликають масове невдоволення всередині країни. Згідно з даними соціологічного дослідження, переважна більшість європейців виступає за збереження єдиної європейської валюти. Однак 78% німців, 65% французів, 51% іспанців і 49% італійців виступають за те, щоб Греція відмовилася від євро. Раніше грецький Центробанк застеріг, що, якщо країна вийде з єврозони, то доходи населення знизяться вдвічі, а гроші знеціняться на дві третини. Побоюючись знецінення євро, греки знімають з банківських рахунків валюту - за один день в тиждень перед виборами населення зняло з рахунків 1 млрд євро.