ua en ru

Мінфін США: ЄС повинен виключити загрозу катастрофічного фінансової кризи

Автор: RBC.UA
Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер закликав европейські уряди виключити загрозу катастрофічної фінансової кризи і більш тісно працювати з європейським Центробанком.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер закликав европейські уряди виключити загрозу катастрофічної фінансової кризи і більш тісно працювати з європейським Центробанком, передає ВВС.

"Проблеми банків та окремих країн у Європі зараз найбільш серйозний ризик для світової економіки. Загроза кумулятивного дефолту і катастрофічного ризику повинна бути знята", - заявив Гайтнер, виступаючи на зустрічі МВФ та Світового банку.

Гайтнер закликав європейських лідерів взяти "однозначне зобов'язання" не допустити, щоб боргові проблеми Греції, Ірландії та Португалії стали причиною світової кризи.

Відзначимо, голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард закликала світових лідерів до негайних спільних заходів щодо виходу з нинішнього економічного спаду. "Ми жодною мірою не чужі один одному, і нас пов'язує спільне майбутнє", - підкреслила Лагард на щорічній зустрічі у Вашингтоні з МВФ і Світовим банком.

На думку міністра фінансів Великобританії Джорджа Осборна, у європейських лідерів залишається не так багато часу на те, щоб узгодити кроки по врегулюванню боргової кризи в єврозоні.

Міністр фінансів Франції Франсуа Баруа у свою чергу сказав, що Париж не відступить від взятих на себе зобов'язань з порятунку Греції та функціонування нещодавно створеного стабілізаційного фонду ЄС.

Весь минулий тиждень ситуація на світових ринках залишалася вкрай нестабільною, в Європі біржові індекси знизилися в середньому на 4%.

Нагадаємо, напередодні міністри фінансів країн "великої двадцятки" (G20) знову підтвердили свою готовність зробити всі необхідні кроки для збереження стабільності фінансової системи. "Ми зробимо всі необхідні дії для збереження стабільності на фінансових ринках і належного функціонування банківської системи", - йдеться в комюніке глав міністерств фінансів країн G20, оприлюдненій за підсумками вчорашніх консультацій.

В ході засідання велику увагу приділялося обговоренню питання вирішення боргової кризи в Європі. За підсумками консультацій економісти домовилися, що лідери країн єврозони вживуть заходів щодо збільшення гнучкості і розширення повноважень європейського стабілізаційного фонду EFSF до наступної зустрічі G20.

Раніше, лідери семи держав, що входять в "велику двадцятку", закликали країни єврозони зробити активні дії, щоб допомогти світовій економіці вийти зі стану глибокої рецесії. У документі, підписаному лідерами Австралії, Канади, Індонезії, Великобританії, Мексики, ПАР і Південної Кореї і направленому голові G20 - Франції, наголошується, що європейські країни повинні діяти швидко і скоординовано, щоб подолати боргова криза в регіоні, яка розростається. Заклик взяти під контроль держфінанси відноситься і до США, яким слід подолати політичні розбіжності і забезпечити раціональну фіскальну політику в середньостроковій перспективі.

Відзначимо, 21 вересня ц.р. МВФ оприлюднив доповідь, в якій говориться, що світова фінансова система зараз зазнає найбільших труднощів з початку світової економічної кризи в 2008 році. Автори документа закликають прийняти термінових заходів для зміцнення банківської системи і підкреслюють особливу слабкість деяких європейських банків.