ua en ru

Мінфін розмістив ОВДП на 6 млрд грн для збільшення статутного капіталу "Нафтогазу"

Автор: RBC.UA
Міністерство фінансів України в березні здійснило випуск облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) для збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 6 млрд грн з дохідністю 9,45% - 9,95% річних. Про це йдеться в звіті "Основні тенденції грошово-кредитного ринку України за березень 2012 р." Національного банку України (НБУ).

Міністерство фінансів України в березні здійснило випуск облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) для збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 6 млрд грн з дохідністю 9,45% - 9,95% річних. Про це йдеться в звіті "Основні тенденції грошово-кредитного ринку України за березень 2012 р." Національного банку України (НБУ).

За даними НБУ, за результатами первинних аукціонів з розміщення ОВДП до держбюджету надійшло:
- 6,5 млрд грн із середньозваженою дохідністю в 13,56% (з початку року - 10,6 млрд грн під 13,64%);
- 254,9 млн дол. США із середньозваженою дохідністю в 9,29% (з початку року - 534,4 млн дол. під 9,28%);
- 205,2 млн євро із середньозваженою дохідністю в 4,80%.

Кабмін постановив збільшити статутний капітал "Нафтогазу" на 6 млрд грн в кінці лютого 2012 р. В цьому році Кабмін планує звести бюджет з дефіцитом у 42,6 млрд грн (2,8% прогнозного ВВП). "При цьому фінансова підтримка "Нафтогазу України" (за рахунок додаткових внесків у капітал компанії у формі недавно випущених гривневих держоблігацій), ймовірно, обійдеться в 1,1% ВВП. Необхідність підтримувати держкорпорацію обумовлена високими цінами на імпортний газ (переговори з Росією тривають), а також неготовністю уряду підвищити тарифи на газ і опалення для населення (це попередня умова для виділення чергового траншу стабілізаційного кредиту МВФ)", - відзначають аналітики ІК "Трійка Діалог Україна".

Як повідомлялось, сьогодні набирає чинності закон №4520-VI про внесення зміни до статті 18 закону України "Про основи функціонування ринку природного газу". У статті 18 закону України "Про основи функціонування ринку природного газу" вноситься нова частина, згідно з якою на кошти, що знаходяться на поточних рахунках зі спеціальним режимом використання гарантованих постачальників, їх структурних підрозділів, а також суб'єкта, уповноваженого Кабінетом міністрів України на формування ресурсу природного газу для споживачів України, який здійснює продаж природного газу гарантованим постачальникам, не може бути звернене стягнення за зобов'язаннями суб'єктів ринку природного газу.

На кошти, які обліковуються за цими рахунками, не накладається арешт, а операції за цими рахунками не підлягають припиненню. Закон спрямований на виключення відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші цілі, своєчасне проведення розрахунків за природний газ.

Оскільки, на сьогоднішній день НАК "Нафтогаз України" імпортує значні обсяги природного газу з Російської Федерації, наголошувалося в пояснювальній записці до документа, актуальним є питання повних і своєчасних розрахунків з ВАТ "Газпром". Можливе відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші потреби, крім розрахунків за отриманий природний газ, є неприпустимим.

У березні набув чинності закон, що передбачає надання права Кабінету міністрів України здійснитивипуск ОВДП на суму 7,4 млрд грн з подальшим придбанням у власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії НАК "Нафтогаз України". Для розрахунків з "Газпромом", "Нафтогаз" регулярно здійснює продаж ОВДП "Ощадбанку" та" Укрексімбанку". На початку квітня ц. р. НАК "Нафтогаз України" уклав угоду з Державним експортно-імпортних банком України ("Укрексімбанк") на закупівлю 900 тис. облігацій внутрішньої державної позики на суму 922,12 млн грн.

Ціна російського природного газу для "Нафтогазу" у першому кварталі 2012 р. зросла до 416 дол. за 1 тис. куб. м порівняно з 264 дол. за 1 тис. куб. м у першому кварталі 2011 р. У II кварталі 2012 р. ціна на газ складе 426 дол. за 1 тис. куб. м.