Мінфін розмістив ОВДП на 2,87 млрд грн, вперше запропонувавши облігації з офертою в євро

Міністерство фінансів України розмістило облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на 2,87 млрд грн (за курсом НБУ). Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Міністерство фінансів України розмістило облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на 2,87 млрд грн (за курсом НБУ). Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Сьогодні Мінфін вперше запропонував ринку новий інструмент - облігації з достроковим погашенням, номіновані в євро. На півторарічні (терміном погашення 18 вересня 2013) ОВДП було подано 9 заявок, з яких 6 задоволені. Ставка відсікання склала 4,85%, середньозважена - 4,80%. У підсумку по новому інструменту було залучено 205 млн 208,05 тис. євро.

Ще 80,75 млн дол США було залучено по півторарічних доларових ОВДП (терміном погашення 28 серпня 2013 р.). Були задоволені всі 6 поданих заявок, ставка відсікання в цей раз не змінилася - 9,30%.

Що стосується гривневих облігацій, то тут, скориставшись інтересом до валютних, Мінфін знову знизив ставку відсікання. За шестимісячними ОВДП ставка була знижена на 50 б.п. - До 12,00%, і було залучено 56,736 млн грн.

Нагадаємо, Кабмін дозволив випуск валютних ОВДП з достроковим погашенням постановою від 21 березня 2012 № 234.
Документом було внесено зміни до постанови уряду від 31 січня 2001 р. № 80, зокрема, дозволено випуск середньострокових облігацій з достроковим погашенням, номінованих в іноземній валюті, з термінами обігу від одного до п'яти років".

Номінальна вартість однієї середньостроковій валютної держоблігації з достроковим погашенням становить 1000 доларів США або євро, купонний період - шість місяців.

Головною особливістю нового інструменту є дострокове погашення.

Перед тим як випустити новий інструмент, Мінфін очікував, що він стане альтернативою розміщенню банками коштів на зарубіжних рахунках. Директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук зазначала, що в ситуації, коли банки тримають в зарубіжних банках 8-10 млрд дол під 1,5-3,8% річних, Мінфін зміг би їм запропонувати розміщення під 3-5% .
При цьому, за оцінками учасників ринку, незважаючи на потенційний інтерес до цих паперів, очікувати значного зростання попиту на ОВДП не слід.

На думку, яку висловлював президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, інвестори поки не ризикують купувати валютні ОВДП строком на 3-5 років, однак розміщення півторарічний паперів не дуже вигідне Мінфіну. "Поява офертних облігацій здатна вирішити цю проблему, - упевнений він. - Безумовно, цей папір викличе інтерес інвесторів. Однак в Україні ОВДП купують 3-5 банків, вони ж і будуть основними покупцями нових паперів, часто - замість звичайних валютних ОВДП, тому очікувати значного зростання попиту не слід". 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top