Мінфін розмістив єврооблігації на 1,25 млрд дол
Міністерство фінансів України вчора розмістило черговий випуск єврооблігацій на суму 1,25 млрд дол. Інвесторам запропонована прибутковість в діапазоні 7,5-7,625% річних, але зважаючи на великий обсяг пропозицій ставка відсікання склала 7,5%. Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело на фінансовому ринку.
Про те, що Міністерство фінансів готується до нового випуску, було відомо вже давно: нинішнє розміщення - це вже другий з початку року вихід Мінфіну на зовнішні ринки запозичення: на початку лютого до бюджету було привернуто 1 млрд дол. від до розміщення євробондів, випущених у листопаді 2012 р. При цьому в лютому книга заявок була перепідписана двічі, що дозволило відомству понизити ставку 7,8% річних до 7,625% річних.
"Час для виходу на зовнішні ринки, загалом, непоганий. Інтерес до українського ринку зберігається: ми - одна з небагатьох країн, що пропонують прибутковість на рівні 7%", - говорить начальник управління корпоративних фінансів "УкрСиббанку" Сергій Ягніч.
Суверенний випуск євробондів з погашенням в 2022 р. торгується з прибутковістю близько 7,1%.
Читайте також: Мінфін розмістив ОВДП на 439 млн грн
"Запропонована урядом ставка передбачає достатню премію", - відзначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.
Примітно, що Мінфін вийшов на зовнішні ринки під час роботи в Україні місії Міжнародного валютного фонду (МВФ). Але в лютому привернути кошти потрібно було, щоб визначити свою позицію в переговорах з фондом: якби Мінфіну не вдалося привернути кошти, тоді в переговорах з МВФ потрібно було б бути згідливішими. Зараз же ситуація інша.
"Завтра валютний фонд оприлюднить результати свого візиту і, не виключено, що вони не збігатимуться з очікуваннями інвесторів", - говорить Фурса.
Читайте також: Україні необхідні кошти для рефінансування кредитів МВФ, - Прасолов
На думку Сергія Ягніча, Мінфін грамотно використовує можливості для виходу на зовнішні ринки, привертаючи довгострокові (десятирічні) ресурси. "Вартість доларових запозичень на внутрішньому ринку знаходиться на такому ж рівні, проте терміни набагато коротші - 2-3 року", - відзначив Ягніч.
Учасники ринку вважають, що отримані кошти Мінфін направить на фінансування майбутніх валютних витрат, наприклад погашення боргу перед МВФ і обслуговування єврооблігацій, а також на фінансування поточних витрат держбюджету. Всього Україні в 2013 р. належить виплатити по зовнішніх боргах близько 9 млрд дол. З них 5,58 млрд дол. - виплати на користь МВФ, ще 1 млрд дол. - погашення єврооблігацій, випущених в 2003 р. (тоді кошти залучалися під 7,65% річних). Найближча крупна виплата української влади буде 30 квітня - Міністерство фінансів повинне виплатити МВФ черговий транш в обсязі 405 млн дол.
На думку експертів, нинішній вихід Мінфіну на зовнішні ринки - не останній цього року: держбюджет-2013 передбачає залучення зовнішнього фінансування у розмірі більше 4,5 млрд дол.
Читайте також: Мінфін розмістив ОВДП на 1,4 млрд грн і 656 млн дол
За словами Фурси, чергове розміщення можна чекати вже до початку літа.
"Традиційне літо - не самий хороший період для розміщення. А як розвиватиметься ситуація в Україні і на світових ринках восени, ніхто не береться прогнозувати", - відзначив Фурса.
"Поки ринкова ситуація сприятлива, Мінфін продовжить привертати кошти", - припускає керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний капітал Україна" Олександр Вальчишен.