ua en ru

Мінфін очікує, що 2013 рік буде складнішим для світової економіки, ніж 2008 рік

Автор: RBC.UA
Міністерство фінансів України прогнозує, що 2013 р. буде складнішим для світової економіки, ніж 2008 р. Про це заявила директор департаменту боргової і міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук.

Міністерство фінансів України прогнозує, що 2013 р. буде складнішим для світової економіки, ніж 2008 р. Про це заявила директор департаменту боргової і міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".

"Ресурсів буде недостатньо для всіх - кращі позичальники матимуть більше можливостей для запозичень. Ризики всюди в світі збільшилися, в т.ч. в нашій країні. Тому зараз перерозподіл (коштів) відбувається, перш за все, через ОВДП до бюджету, а вже через бюджет - в інвестиційні проекти, в економіку. Недаремно в світі прийнятого вважати, що саме суверен - надійний позичальник", - сказала Пахачук.

Нагадаємо, раніше президент Американо-української ділової ради Морган Вільямс сподівається, що наступного року обсяг іноземних інвестицій в економіку України складе 2 млрд дол. "Дві галузі народного господарства, які просуватимуть економіку України вперед, - це сільське господарство і енергетика. Близько 1 млрд дол. щорічно вкладається в економіку України, і ми сподіваємося, що наступного року ця цифра досягне 2 млрд дол.", - сказав Вільямс.

В середині липня ц.р. Світовий банк (СБ) знизив прогноз зростання економіки України в 2013 р. (порівняно з січневим прогнозом) на 0,2 п.п. - до 3,8%. Прогноз зростання в 2014 р. залишився без змін - 4%.

Як повідомлялось, 6 липня ц.р. МВФ переглянув глобальний економічний прогноз у бік зниження. "Глобальний економічний прогноз буде дещо гіршим, ніж ми припускали всього три місяці тому, - сказала голова фонду Крістін Лагард. Вона додала, що навіть відповідність зниженому прогнозу відбудеться тільки при ефективному впровадженні урядами "правильних заходів" (очевидно, в разі європейських держав маються на увазі рішення, прийняті за підсумками засідання останнього саміту). Лагард зазначила, що в останні кілька місяців багато індикаторів ділової активності - інвестиції, зайнятість, виробництво - погіршилися. "І це відбувається не тільки в Європі і в США", - підкреслила глава МВФ. Вона додала, що спад відбувається не тільки в розвинених країнах, але і в економіках ринків, що розвиваються: Бразилії, Китаї та Індії. На частку цих трьох країн і Росії, за її оцінками, доведеться більше 20% світової економіки цього року.

Слід зазначити, що останні побоювання про можливий новий виток боргової кризи в Європі пов'язані із зростанням прибутковості італійських та іспанських держоблігацій. До цього додалося уповільнення зростання економіки Китаю. США, у свою чергу, все ніяк не можуть стати на шлях впевненого відновлення економіки.