Мінфін Франції: Збитки від страйків становлять 200-400 млн євро щоденно

Кожен день страйків через пенсійну реформу обходиться Франції в 200-400 млн євро, розповіла сьогодні міністр фінансів країни Крістін Лагард.

Кожен день страйків через пенсійну реформу обходиться Франції в 200-400 млн євро, розповіла сьогодні міністр фінансів країни Крістін Лагард, передає РБК з посиланням на радіостанцію Europe 1.

За її словами, збиток "важко оцінити точно", однак порядок цифр приблизно такий.

Проте набагато більше, ніж прямий матеріальний збиток, міністра хвилює шкода іміджу Франції. За її словами, через постійні страйки в іноземній пресі склалася думка, що країна зараз представляє собою зону соціальної нестабільності. "Ми досить добре пройшли через кризу, і було б неправильно ризикувати ростом, що ледь намітився, через подібні дії, які сильно шкодять економіці Франції", - нарекла К.Лагард.

Тим часом пристрасті з приводу пенсійної реформи у Франції і не думають стихати. Сьогодні 7 з 12 нафтопереробних заводів вирішили продовжити акції протесту. Вранці ж поліція зуміла розблокувати одне з нафтосховищ. Тим часом ситуація в країні поки така, що звільнення окремих терміналів не позбавляє від перебоїв з паливом.

Плани провести пенсійну реформу викликали масовий спалах невдоволення у французькому суспільстві, який вилився у численні страйки і сутички з поліцією. Протестуючі блокували нафтопереробні заводи країни, а також порт в місті Марселі. Профспілки також планують провести ряд нових акцій протесту 28 жовтня та 6 листопада.

Нагадаємо, скандальний проект пенсійної реформи передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років, при цьому повну пенсію громадяни Франції зможуть отримувати з 67 років замість 65.

Політики назвали проведення реформи "моральним зобов'язанням" уряду країни. Як повідомили в Міністерстві праці Франції, захід спрямований на порятунок пенсійної системи країни, яка на даний момент обходиться державі надто дорого. Крім того, вона стане ще одним кроком до скорочення бюджетного дефіциту.

Відзначимо, що вихід на пенсію у Франції відбувається зараз раніше, ніж у більшості інших європейських країн - у 60 років, в той час як у сусідніх Нідерландах, Німеччині та Бельгії пенсію починають виплачувати з 65 років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся