Міненерговугілля: Споживання електроенергії в Україні до 2030 р. може вирости до 280 млрд кВт.год

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості прогнозують зростання споживання електроенергії в Україні до 2030 р. до 280 млрд кВт.год. Про це заявив директор департаменту стратегічної політики, інвестицій ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константинов.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості прогнозують зростання споживання електроенергії в Україні до 2030 р. до 280 млрд кВт.год. Про це в ході "Українського ядерного форуму - 2012: плани і перспективи розвитку атомно-енергетичної галузі" заявив директор департаменту стратегічної політики, інвестицій ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константинов, передає кореспондент РБК-Україна.

"У базовому варіанті передбачається прогноз попиту на електроенергію 280 млрд кВт.год.", - повідомив Константинов.

При цьому він підкреслив, що енергетична стратегія України передбачає енергозбереження, яке дозволить знизити попит на електроенергію.

За його словами, передбачається, що для задоволення попиту на електроенергію встановлена потужність повинна бути збільшена до 66 ГВт. Для задоволення попиту на електроенергію передбачається будівництво 11 тис. мВт потужності вугільних ТЕЦ, а також реконструкція діючих ТЕЦ.

Він зазначив, що в цілому в галузь енергетики необхідно інвестувати близько 30 млрд дол.

Також, за його словами, в Україні до 2030 р. необхідно побудувати нову атомну електростанцію потужністю 1 ГВт. "Подальше функціонування діючих атомних енергоблоків, а також будівництво нових передбачено енергетичною стратегією України. Передбачається експлуатація діючих атомних блоків протягом 10 років, з потенційною можливістю продовження ще на 10 років", - зазначив Константинов.

Також базовий сценарій передбачає, що для задоволення попиту на електроенергію необхідно буде побудувати ще одну атомну електростанцію потужністю близько 1 ГВт.

За його словами в 2022 р. необхідно почати будівництво нових енергоблоків на заміну тим, експлуатація яких буде завершена в 2030 р.

Відзначимо, в Україні за 2 місяці 2012 р. обсяг виробництва електричної енергії електростанціями, що входять до Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України, досяг 37 млрд 401,1 млн кВт.год, що на 1 млрд 672,1 млн кВт.год або на 4,7% більше порівняно з відповідним періодом 2011 р.

Виробництво електроенергії в Україні в 2011 р. зросло на 3,1% - до 193,9 млрд кВт.год. Тепловими електростанціями і теплоелектроцентралями за січень-грудень 2011 р. було вироблено 92,6 млрд кВт.год, що на 8,1% більше, ніж роком раніше. Атомні електростанції справили на 1,2% більше електроенергії - 90,2 млрд кВт.год, гідроелектростанції - на 7% менше, 8,8 млрд кВт.год.

Нагадаємо, раніше Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повідомляло, що в Україні за 12 міс. 2011 р. споживання електроенергії зросло на 2,4% - до 150,9 млрд кВт.год.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top