Міненерговугілля схвалило оновлену Енергетичну стратегію України
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) прийняло за основу проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 р. Згідно з повідомленням прес-служби відомства, відповідне рішення було прийнято на розширеному засіданні колегії міністерства. Проект оновлення "Енергетичної стратегії України на період до 2030 р." був за основу з доопрацюванням ряду питань протягом найближчих двох тижнів.
Відкриваючи засідання колегії, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України, керівник апарату Володимир Макуха зазначив, що прийнята у 2006 р. "Енергетична стратегія України на період до 2030 р." як документ, розроблений на глибоку перспективу, потребував коригування і уточнення.
"Треба врахувати, що з того моменту, коли була затверджена ця стратегія, відбулися дуже значні зміни як в економіці України, так і в світовій економіці, які безпосередньо вплинули на темпи і параметри розвитку нашого паливно-енергетичного комплексу. Зважаючи на загальносвітові тенденції в економіці, затверджена в 2006 р. Енергетична стратегія України частково втратила колишню актуальність, а задані в ній орієнтири розвитку ПЕК підлягають уточненню", - підкреслив Макуха.
За результатами засідання його учасники проголосували за рішення прийняти проект оновлення Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. за основу, із доопрацюванням низки питань протягом найближчих двох тижнів.
Нагадаємо, 12 червня Міненерговугілля презентувало проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 р., згідно з яким Україна розраховує до 2030 р. збільшити виробництво електроенергії на 45,44% - до 282 млрд кВт.год в порівнянні з 2011 р. Прогноз видобутку вугілля в Україні до 2030 р., згідно з документом, знижений на 15 млн т - до 115 млн т на рік.
Відомство також планує збільшити видобуток нафти до 4,5 млн т на рік до 2030 р. Водночас Міністерство енергетики та вугільної промисловості знизило прогноз видобутку вугілля в Україну до 2030 р. на 15 млн т - до 115 млн т на рік.
Згідно з оновленим проектом стратегії, фактичні обсяги видобутку традиційного газу до 2030 р. можуть скласти від 15 до 24 млрд. куб. м.
У проекті Енергетичної стратегії прогнозуються такі обсяги видобутку газу в 2030 р.:
- З традиційних джерел - від 15 до 24 млрд куб. м;
- З глибоководного шельфу Чорного моря - 7-9 млрд куб. м;
- Газ щільних порід - 7-9 млрд куб. м;
- Сланцевий газ - 6-11 млрд куб. м;
- Метан вугільних пластів - 2-4 млрд куб. м.
Діюча стратегія припускає, що ця цифра до 2030 р. може скласти до 26 - 30,1 млрд куб м.
Також в проекті документа допускається, що при песимістичному сценарії буде зниження транзиту газу до країн євросоюзу до 15-25 млрд куб м на рік.