ua en ru

Міненерговуглепром оцінив розробку 2 родовищ на Чорноморському шельфі в 2,9 млрд грн

Автор: RBC.UA
Облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ обійдеться "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" в 2,9 млрд грн (з урахуванням раніше вкладених коштыв). У таку суму оцінило проект Міністерство енергетики і вугільної промисловості України, пише «Комерсант Україна».

Облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ обійдеться "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" в 2,9 млрд грн (з урахуванням раніше вкладених коштыв). У таку суму оцінило проект Міністерство енергетики і вугільної промисловості України, пише «Комерсант Україна».

У звіті міністерства за 2010 р. йдеться, що за період реалізації проекту з цих родовищ передбачається видобути 21 млрд куб. м газу.

За словами джерела у відомстві, 2,9 млрд грн компанії інвестують порівну. Щоб виплатити свою частку, "Чорноморнафтогаз" приверне кредити. У листопаді 2010 р. компанія отримала дозвіл від Мінекономіки привернути дві кредитні лінії строком на один рік: 600 млн грн і 190 млн грн. "Вже до кінця року ми розраховуємо купити все необхідне обладнання і почати активно освоювати ці інвестиції", - уточнив співбесідник в міністерстві.

Але запланованого обсягу фінансування швидше за все не вистачить для початку масштабного видобутку на родовищах - для цього необхідно 1,5-2 млрд дол., визнають в Міненерговуглепромі. Для фінансування проекту міністерство розраховує привернути нових інвесторів і створити консорціуми з 3-4 компаній для розробки кожного родовища, розповіло джерело. Проте, за його словами, це буде можливо, якщо при розробці родовищ буде хоч би якийсь успіх: "Тоді можна чекати постійного фінансування в потрібному обсязі і зростання видобутку нафти і газу на родовищі".

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що плани Міненерго по залученню нових інвесторів навряд чи виправдаються, оскільки проти цього може виступити "Лукойл". "Росія, в принципі, зацікавлена в контролі над альтернативними джерелами газу для України, у тому числі і над Чорноморським шельфом", - сказав О.Гудима. На його думку, російська сторона зацікавлена не стільки в тому, щоб видобувати газ (оскільки це витісняє російське паливо з ринку), скільки в тому, щоб контролювати родовища.

Нагадаємо, в кінці грудня 2010 р. Кабмін дозволив "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" видобуток на Чорноморському шельфі: підприємства спільно можуть вести розробку на Одеському, Безіменному і Суботинському родовищах. Частка "Чорноморнафтогазу" при розділі продукції складе не менше 50%. Його внесок в проект - геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ. "Лукойл" вкладе фінансові ресурси, надасть технології і обладнання.