ua en ru

Мінекономрозвитку прогнозує середньорічну інфляцію в 2012 р. на рівні 4%

Автор: RBC.UA
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогнозує середньорічну інфляцію на 2012 р. на рівні 4%. Про це сьогодні на прес-конференції заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогнозує середньорічну інфляцію на 2012 р. на рівні 4%. Про це сьогодні на прес-конференції заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов, передає кореспондент РБК-Україна.

"З цього року середньорічна інфляція очікується десь на рівні 4%, не більше того", - сказав Копилов.

За його словами також, це дасть можливість прийти до зниження вартості інвестиційного ресурсу. "Тобто ставки по банківським кредитам ми прогнозуємо теж повинні будуть знизити і інвестиційний ресурс нарешті в країні стане рентабельним", - сказав заступник міністра. Він зазначив, що при інфляції в 4% реальна ставка кредитування до 10% - можлива.

Також, за словами чиновника, міністерство не виключає перегляду макропоказників бюджету за підсумком першого півріччя 2012 р. "Сьогодні по макропрогнозам, ми будемо залишатися на цьому рівні (закладеному на 2012 р. бюджетом). Можливо, за результатами першого півріччя - переглянемо в бік поліпшення", - сказав Копилов.

Згідно з держбюджетом на 2012 р. інфляція прогнозувалася на рівні 7,9%.

Нагадаємо, що за даними Держстату, в Україні інфляція за лютий 2012 р. склала 0,2%, інфляція в Україні в січні 2012 р. також становила 0,2%.

За підсумками 2011 р. інфляція проти 2010 р. зросла на 4,6%. Це найнижчий показник інфляції з часів здобуття Україною незалежності в 1991 р.

В той же час, керівник Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло вважає малоймовірним, що за підсумками 2012 р. Україні вдасться вийти на такий низький показник інфляції. За словами експерта, є низка факторів, які в 2012 р. чинитимуть інфляційний тиск.

"По-перше, цей рік - рік виборів. Це означає, що так чи інакше, але все йде до активізації різноманітних соціальних виплат, що не може не тиснути на загальний інфляційний фон. По-друге, 2012 р. - це рік Євро-2012, що теж буде приводити до додаткового зростання доходів, вкидання грошей, заходження в Україну додаткових валютних ресурсів, які перетворюватимуться на гривні, і потім вони будуть тиснути на ринок, тобто це теж буде інфляційний показник. По-третє, я думаю, що за підсумками року в нас буде не дуже гарний врожай, і, напевне, восени трохи пожвавляться аграрні ціни", - прогнозує аналітик.