ua en ru

Мінекономрозвитку пропонує прив'язати податок на нерухомість до вартості житла

Автор: RBC.UA
Мінекономрозвитку пропонує розраховувати податок на нерухомість, виходячи з вартості будинку. Про це журналістам заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує розраховувати податок на нерухомість, виходячи з вартості будинку. Про це журналістам заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми не можемо порівнювати і робити однакову плату за квадратний метр житлової площі дорогих будинків у Кончі-Заспі і будинків у селі на депресивних територіях, які нічого не варті. Я вніс пропозицію, щоб розраховувати податок виходячи з ціни будинку, що знаходиться на цій території, а не просто, виходячи з квадратури. Це буде більше відповідати вирівнюванню соціальної несправедливості ", - повідомив Порошенко.

Відзначимо, напередодні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів України відправив на доопрацювання "закон про багатство". "... Розробники спотворили концепцію і зміст закону. Адже ми закладали в нього не фіскальні завдання в першу чергу, а принцип соціальної справедливості: багаті повинні поділитися з суспільством тією частиною своїх доходів, які вони витрачають на розкіш. Тому не може бути й мови, щоб обкладати податком все без розбору квартири понад 120 квадратних метрів і будинки понад 250 квадратних метрів, якісь сараї та гаражі", - зазначив Азаров.

Раніше віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що при розробці вищевказаного законопроекту Міністерство соціальної політики буде наполягати на введенні податку на багатство не тільки на нерухомість і транспортні засоби, а й на всі предмети розкоші.

Водночас у Міністерстві фінансів України відклали ідею введення 20-відсоткового податку на доходи фізосіб та оподаткування таких предметів розкоші, як коштовності, хутра і дорогі годинники. Натомість запропоновано розширити коло платників за рахунок зниження порогу оподатковуваної площі нерухомості і об'єму двигуна автомобіля,

У Мінфіні розраховують, що додаткові доходи держбюджету від введення податку на розкіш складуть 900 млн грн. На думку економістів, ініціативи уряду збільшать кількість платників податку, але не за рахунок багатих українців, а завдяки поширенню податку на громадян із середнім доходом.

Експерти радять застосовувати європейський досвід справляння податку, виходячи з рівня ринкової вартості нерухомості. Наприклад, у Франції ставка податку на розкіш 0,25% сплачується з нерухомості вартістю понад 1,3 млн євро, а більш висока ставка у Великобританії - 5% - з майна понад 1 млн фунтів.

У свою чергу перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова зазначала, що протягом півроку від введення податку на багатство передбачається виручити близько 0,5 млрд грн.