Мінекономрозвитку хоче спростити видачу документів дозвільного характеру
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило проект закону України "Про внесення змін у закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", яким пропонує спростити процедури видачі документів дозвільного характеру, які оформляються центральними органами виконавчої влади. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.
Існуюча на сьогодні процедура отримання документів дозвільного характеру, які видаються виключно центральними органами виконавчої влади, значно ускладнює умови ведення бізнесу, зокрема в частині додаткових часових і грошових витрат підприємців на проходження дозвільних процедур, наявності корупційних ризиків.
Враховуючи це, основною метою проекту закону є спрощення і здешевлення процедури відкриття бізнесу в Україні шляхом впровадження механізму видачі центральними органами виконавчої влади (центральними апаратами міністерств, служб, інспекцій, розташованих у м. Києві) дозвільних документів через державного адміністратора в дозвільних центрах (центрах надання адміністративних послуг), створених на місцевому і регіональному рівнях.
Читайте також: Уряд буде проводити політику спрощення регуляторних процедур і поліпшення умов ведення бізнесу, - Прасолов
Введення такого механізму дозволить істотно оптимізувати і спростити отримання документів дозвільного характеру, які видаються, зокрема, на центральному рівні. Підприємці зможуть істотно економити час і гроші при отриманні відповідних дозволів. Якщо на сьогодні підприємцю для отримання відповідного дозволу потрібно їхати в Київ, то після введення нового механізму, досить буде звернутися в дозвільний центр.
На сьогодні, функціонує 682 дозвільних центру, через які видають документи дозвільного характеру територіальні органи центральних органів виконавчої влади, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Раніше міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов (на фото), виступаючи на засіданні Комітету економічних реформ під головуванням Президента Віктора Януковича, заявив, що уряд буде проводити політику спрощення регуляторних процедур і поліпшення умов ведення бізнесу, що має створити в Україні сприятливий бізнес-клімат.
Читайте також: Кабмін скоротив кількість дозвільних документів для операторів ринку харчових продуктів
Для цього, проаналізувавши методологію складання рейтингу, разом з фахівцями Координаційного центру і Міжнародної фінансової корпорації був розроблений відповідний план заходів. Його основою став Національний план, з нього виділили проекти тих реформ, які допоможуть поліпшити позиції України в рейтингу Doing Business.