ua en ru

Мінекономіки: Падіння ВВП України в 2009 р. складе 15%

Автор: RBC.UA
За оцінками Міністерства економіки України, зробленими на основі квартальних даних Держкомстату, в 2009 р. падіння ВВП становить близько 15%. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки з посиланням на голову відомства Богдана Данилишина.

За оцінками Міністерства економіки України, зробленими на основі квартальних даних Держкомстату, в 2009 р. падіння ВВП становить близько 15%. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки з посиланням на голову відомства Богдана Данилишина.

"Як і очікувалося, саме в IV кварталі відбулося значне зменшення глибини падіння ВВП. Якщо за підсумками I кварталу (до відповідного періоду 2008 р.) зазначалося падіння на рівні 20,3%, то вже в ІV кварталі падіння становило 7% (за попередніми даними Держкомстату). Сезонно відкоригований ВВП, за розрахунками Мінекономіки, в IV кварталі 2009 р. продемонстрував зростання на 1,9% до ІІІ кварталу 2009 р. (2,5% у ІІ квартал до I кварталу 2009 р. і 0% у ІІІ кварталі до ІІ кварталу 2009 р.) ", - сказано в повідомленні.

Скорочення темпів падіння відбувалося за рахунок поступового відновлення вітчизняного промислового виробництва, так в IV кварталі до ІІІ кварталу 2009 р. зростання становило 5,6%. Також спостерігалося нарощування обсягів у сільському господарстві, так, за підсумками 2009 р., на тлі високого приросту в 2008 р. - 17,1%, зростання склало 0,1%. У свою чергу, поширення процесів імпортозаміщення призвело до скорочення негативного сальдо торгівлі товарами і послугами в 2009 р. в 5,3 рази, в порівнянні з 2008 р. Свою роль зіграли антикризові програми уряду.

Все це забезпечило Україні місце серед країн світу, глибина падіння в яких зменшувалася з кожним кварталом (Франція, Італія, Німеччина). Проте головною проблемою залишається відсутність відновлення кредитування економіки, відзначає Б.Данилишин.

У цілому, за даними статистичного агентства Eurostat, у ІV кварталі 2009 р., в порівнянні з відповідним періодом 2008 р., сезонно відкоригований ВВП ЄС-27 скоротився на 2,3% (на 4,9% у ІІІ кварталі), а по відношенню до ІІІ кварталу 2009 р. - зріс на 0,1%. Це свідчить про поступовий вихід з рецесії, в результаті проведеної економічної політики урядами європейських країн.

Тобто, для переважної більшості країн, як і для України, після досягнення дна кризи в ІІ кварталі 2009 р., у ІІІ і IV кварталах було притаманне зменшення глибини падіння (у Литві, Великобританії, Словаччині, Нідерландах, Австрії), а в США в IV кварталі навіть зафіксовано приріст ВВП на рівні 0,1%. Для Угорщини IV квартал став початком виходу з кризи.