ua en ru

Мінекономіки Іспанії: Країна подолає кризу власними силами

Автор: RBC.UA
Іспанія має намір вийти з фінансової кризи власними силами, не вдаючись до допомоги зі сторони. Про це заявив іспанський міністр економіки Луїс де Гуіндос Хурадо.

Іспанія має намір вийти з фінансової кризи власними силами, не вдаючись до допомоги зі сторони. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив іспанський міністр економіки Луїс де Гуіндос Хурадо, передає радіо "Свобода".

За словами міністра, на Іспанію чекає дуже важкий рік із подальшим падінням ВВП і збільшенням кількості безробітних. Водночас він висловив сподівання, що курс жорсткої економії, розпочатий урядом, закладе фундамент для одужання економіки в 2013 році і виведе Іспанію з кризи.

Міністр розповів, що попереднє іспанське керівництво залишило після себе дефіцит бюджету на рівні 8,5% замість очікуваних 6%. "Нам слід добитися зниження дефіциту до 5,3% цього року і до 3% - наступного. Ми твердо маємо дотримуватися цієї мети", - наголосив Луїс де Гуіндос Хурадо.

Раніше міністр заявляв, що розмір державного боргу Іспанії за підсумками 2012 р., як очікується, зросте до 78% від ВВП - на 10 процентних пунктів порівняно з підсумковим показником 2011 р., коли розмір держборгу оцінювався в 68,5% ВВП. При цьому, як зазначив де Гуіндос, Кабінету міністрів необхідно дотримуватися балансу між необхідними заходами щодо скорочення видатків уряду, але не переходити за межі розумного

Серед заходів економії - заморожування зарплати в бюджетному секторі або скорочення бюджетів державних міністерств. Однією з реформ, за допомогою яких Іспанія планує вийти з кризи - трудова. Профспілки країни влаштували масштабний страйк. Понад 30 осіб були затримані. Трудова реформа в Іспанії передбачає велику свободу дій для роботодавця в питанні найму та звільнення співробітників. Схвалені заходи дозволяють зробити процес звільнення співробітників "дешевшим" для компаній.

Економіка Іспанії зараз знову сповзає до рецесії, а безробіття вище з усіх 17 країн ЄС, які користуються спільною валютою євро.

На початку березня іспанська влада попередила, що Іспанія закладе в своєму бюджеті прогнозний показник дефіциту на 2012 р. на рівні 5,8% ВВП, що перевищує раніше узгоджені з Євросоюзом 4,4% ВВП.

Зазначимо, що, згідно з підписаним 2 березня 25 державами - членами ЄС новому європейському договору про контроль над бюджетами, держави, які порушують бюджетні приписи, можуть бути оштрафовані за рішенням Європейського суду на суму до 0,1% від ВВП країни.

Уповільнення бурхливого зростання іспанської економіки почалося в умовах світової фінансової кризи в 2008 р. Однією з причин рецесії став спад на ринку нерухомості, який настав після буму в будівельній галузі. Влітку 2007 р. безробіття в Іспанії склало 7,95%, а вже в четвертому кварталі 2008 р. показник досяг 13,9%, що стало найвищим рівнем безробіття в єврозоні.

Країна почала виходити з рецесії, що почалася на тлі глобальної фінансової кризи, тільки в 2010 р. Проте торік після двох кварталів економічного підйому ВВП країни продемонстрував спочатку нульове зростання в липні-вересні, а потім і зовсім пішов в мінус в жовтні-грудні ( - 0,3%).

Іспанія, поряд з Грецією, Італією, Ірландією і Португалією, входить до групи проблемних країн зони євро, відому під англійською абревіатурою PIIGS.

Зазначимо, експерти рейтингового агентства Standard & Poor's заявили, що Європа вийде з рецесії в кінці року.