ua en ru

МінАПК: Збір врожаю гречки в Україну буде вдвічі більше порівняно з 2010 г

Автор: RBC.UA
Збір урожаю гречки в Україні складе більше 300 тис. т. Про це повідомив в ході прес-конференції директор департаменту землеробства міністерства аграрної політики і продовольства Олександр Демідов, передає кореспондент РБК-Україна.

Збір урожаю гречки в Україні складе більше 300 тис. т. Про це повідомив в ході прес-конференції директор департаменту землеробства міністерства аграрної політики і продовольства Олександр Демідов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми обмолотили гречку на площі 227 тис. га, це 76% за прогнозом. Зібрано 255 тыс. тонн, буде більше 300 тыс тонн. Тому цього року це культура політичною не стане. Рапсу зібране майже 1, 5 млн тонн. Зібрано 1,4 млн тонн соняшнику, майже 2 млн га обмолочено, 3,5 млн т - валовий збір, 17,9 центнерів з га врожайність, що на 2 центнери вище за врожайність минулого року", - повідомив Демідов.
Також він відзначив, що планується зібрати рекордний урожай сої на рівні 2,2 млн тонн.

Раніше заступник директора департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України Анатолій Розгон зазначив, що врожай гречки у 2011 р. буде вдвічі більший, ніж у минулому році, а її ціна знизиться до 12-14 грн за 1 кг.

"У нас є прогноз, що в цьому році буде вироблено 280 тис. т гречки. Вже сьогодні намолочено 160 тис. т, це вже більше, ніж у минулому році складав весь врожай. А сьогодні намолочена лише половина площі посіву, тому ми очікуємо надлишок гречки. Отже, якщо тонна гречаної крупи у минулому році коштувала в межах 12 тис. грн, то сьогодні це 5,5-6 тис. грн за 1 т. І найближчим часом ціна на крупу буде в межах 12-14 грн за 1 кг", - сказав Розгон.

Раніше прем‘єр-міністр Микола Азаров наголосив, що перевиробництво гречки у поточному році обов'язково призведе до зниження ціни на неї. Азаров підкреслив, що сьогодні їх вартість забезпечує "нормальну рентабельність" сільськогосподарського виробництва.

"Головне, чого нам не вистачало - це стабільності. Зараз ми її маємо", - підкреслив він.

На тлі неврожайного результату збору гречки в минулому році ціни на цей продукт відразу злетіли в 2-3 рази. Цікаво, що закуповувати її довелося в Китаї. При цьому її роздрібна ціна не повинна перевищувати 17,99 грн./кг. Вже на 1 червня 2011 р. Україна використала частину свого права на експорт. Не були використані за станом на 1 червня квоти на жито і гречку, які становлять по 1 тис. т.

Як розповіли у компанії-імпортері, відповідно до підписаної 21 лютого поточного року угодою, компанія "Хліб Інвестбуд" законтактувала поставку гречки на умовах FOB в порту китайського міста Дальян за ціною 1630 дол./т. Гендиректор компанії відзначив, що навіть з урахуванням скасованого Верховною Радою Україною мита на імпорт гречки, за її транспортування з Китаю і підготовку до реалізації в Україні необхідно відбулася 12 платежів, які в сумі дають вартість у розмірі 1749,12 дол./т.
Нагадаємо, 17 березня ц.р. Президент Україна Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до закону України" Про митний тариф України "(за ставкою на деякі зернові культури)", який передбачає зниження ставки ввізного мита на гречку з 20% до 0% до 1 червня 2011 р.

3 березня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект, який скасовує ввізне мито на гречку до 1 червня 2011 р. Ухвалений законодавчим актом вносяться до Митного тарифу України зміни, спрямовані на встановлення на гречку нульових пільгової та повної ставок ввізного мита замість діючих по ній митних ставок в 20%.

За словами голови комітету з питань податкової та митної політики В. Хомутинніка, це "дозволить врегулювати ситуацію на внутрішньому ринку, пов'язаної з дефіцитом гречки, стабілізувавши ціни і внутрішній попит на цей вид крупи".

28 лютого ц.р. перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що перша партія гречки вартістю 14 грн/кг буде поставлена в Україну 20-22 березня. Реально вона надішла дещо пізніже.

Відзначимо, раніше Кабінет міністрів України дозволив Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міській держадміністрації регулювати (встановлювати) оптово-відпускні ціни на гречані крупи.