Мінагрополітики та НБУ доручили робочій групі створення Державного земельного банку
Міністерство аграрної політики та продовольства та Національний банк України (НБУ) створили робочу групу для створення Державного земельного банку. Про це заявив голова Мінагрополітики Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба міністерства.
"Головною метою створення Державного земельного (іпотечного) банку є формування системи довготермінового іпотечного кредитування аграріїв для технічного та технологічного переоснащення сільськогосподарського виробництва. За нашими попередніми розрахунками, це дасть змогу за умови належного використання природно-ресурсного потенціалу майже вдвічі збільшити обсяги виробництва аграрної продукції", - повідомив Присяжнюк.
За його словами, ще одне завдання, над яким зараз працює Мінагрополітики, - це розвиток вітчизняного машинобудування.
"Ми створили спільну координаційну раду при міністерстві, до якої входять Американська торгівельна палата, Європейська бізнес-асоціація, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР). І я переконаний, що разом ми знайдемо найкращу відповідь і на це питання", - зазначив міністр.
Слід зазначити, що саме приріст сільськогосподарського виробництва в Україні забезпечив збільшення ВВП, який у липні виріс на 7,5%.
Крім того, зростання аграрного виробництва впливає і на відрахування до держбюджету. Як заявив Присяжнюк, за сім місяців поточного року надходження до зведеного бюджету від аграріїв збільшилися на 19,2% - до 21,1 млрд грн.
Нагадаємо, раніше, 13 вересня п.р. голова Мінагрополітики повідомляв, що у січні - липні 2011 р. забезпечено приріст валової продукції сільського господарства у порівнянні з відповідним періодом 2010 р. на 9,1%, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах - на 12,2% і господарствах населення - на 6,2%.
Зазначимо, у проекті державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 р. уряд планує в 2012 р. збільшити обсяг сільськогосподарського виробництва на 5,7%.
Зростання очікується, в тому числі, завдяки використанню інструментів державно-приватного партнерства. Крім того, планується збільшення виробництва рослинної продукції на 6,9% за рахунок зростання на 12,8% збору зернових культур (до 51 млн т), плодів та ягід на 6,1% (до 1,75 млн т) і нарощування виробництва продукції тваринництва на 4%, за рахунок збільшення вирощування худоби та птахів в живій вазі на 5,9% (до 3,23 млн т), виробництва молока на 1,8% (до 11,5 млн т) та яєць на 1, 2% (до 17,4 млрд шт.).
Нагадаємо, в Україні обсяг валової продукції сільського господарства в 2010 р. зменшився на 1,5% в порівнянні з 2009 р. і склав 100,5 млрд грн, в т.ч. в с/г підприємствах - 45,1 млрд грн (98,6% проти 2009 р.), господарствах населення - 55,4 млрд грн (98,4%).