ua en ru

Міллер: Україна може навіть не споживати російський газ, але оплачувати все одно буде 33 млрд куб. м

Автор: RBC.UA
"Нафтогаз Україна" за умовами діючого контракту на поставку газу з РФ на Україну повинен оплачувати поставки з розрахунку не менш ніж 33 млрд куб. м, заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

"Нафтогаз Україна" за умовами діючого контракту на поставку газу з РФ на Україну повинен оплачувати поставки з розрахунку не менш ніж 33 млрд куб. м, заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

"Газпром" в 2012 р. може поставити на Україну і 27, і 26, і 29 млрд куб. м газу. І навіть взагалі не поставляти газ, якщо Україна цього захоче. Але питання зовсім не в цьому, а в тому, що в будь-якому випадку НАК "Нафтогаз Україна" буде оплачувати поставки з розрахунку не менш ніж 33 млрд куб. м. Такі умови "бери або плати" за чинним контрактом, і вони застосовуються як цього року, так і протягом усього терміну контракту", - сказав Міллер журналістам.

Раніше повідомлялося, з посиланням на заяву міністра палива та енергетики України Юрія Бойко, що Україна планує в 2012 р. купити у "Газпрому" 27 млрд куб. м газу проти 40 млрд куб. м в 2011 р.

Перед цим уряд України заявляв, що Київ має намір протягом найближчих років утричі скоротити закупівлю газу в Росії за рахунок енергозбереження, розвитку альтернативної енергетики і заміни газу на вугілля. Так, Кабмін планує за п'ять років збільшити видобуток газу в Україну до 27 млрд куб. м. Тим часом, за сім місяців цього року обсяг видобутку природного газу скоротився на 1,1 млрд куб. м.

"Ми плануємо за п'ять років вийти з 20 млрд куб. м газу власного видобутку на 27 млрд куб. м, та враховуючи програму енергозбереження та заміни газу на вугілля, ми плануємо, що ми будемо закуповувати російського газу через п'ять років 12 млрд куб. м", - сказав Бойко. Для цього вже оголосили тендер на придбання другої бурової платформи. Також, за його словами, Україна скоротить в 2012 р. споживання газу на 10 млрд куб. м.

Раніше українські чиновники не раз заявляли про можливе розірвання Україною "кабального" газового договору 2009 р. і вимоги до "Газпрому" про зниження цін на газ. На даний момент Україна розглядає тільки варіант переговорів, а не судового вирішення питання. "Будь-яка конфліктна тема, в цьому випадку газова, не сприяє розвитку україно-російських відносин. Тому давайте ми будемо зменшувати зону конфлікту, працювати наполегливо з нашими колегами і знаходити ці рішення. Різні гіпотетичні умови існують, але я ще раз підкреслюю, що ми прихильники нормального переговорного процесу на умовах рівноправності, на умовах поваги, на умовах того, щоб наші партнери прислухалися до наших аргументів. А аргументи у нас досить серйозні ", - нещодавно заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Зі свого боку Росія не має наміру переглядати чинні умови договору. При цьому офіційно Україна не озвучує аргументи, за допомогою яких вона має намір переконати росіян знизити ціни на газ.

У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз Україна" погодили знижку на газ для України, за якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка була надана в обмін на згоду Україні пролонгувати перебування на своїй території

Чорноморського флоту РФ. Знижка поширювалася на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.
Нагадаємо, 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз Україна" підписали контракти на поставку газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р. Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшлидо ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.