ua en ru

Міллер: "Газпром" не має наміру змінювати формулу ціни газу для України

Автор: RBC.UA
ВАТ "Газпром" як і раніше не має наміру змінювати формулу ціни газу для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв. Про це повідомив журналістам у Сочі голова правління компанії Олексій Міллер.

ВАТ "Газпром" як і раніше не має наміру змінювати формулу ціни газe для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв. Про це повідомив журналістам у Сочі голова правління компанії Олексій Міллер, передає РБК.

"Якщо поставити у формулу значення цін на нафтопродукти, зокрема по форвардних операціях, то можна з високою долею упевненості говорити про те, що ціна на газ по довгострокових контрактах в кінці 2011 р. може вийти на 500 дол. за 1 тис. куб. м", - пояснив Міллер.

Міллер також заявив, що ВАТ "Газпром" як і раніше не має наміру змінювати формулу ціни на газ для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв.

"Це (діюча формула ціни) абсолютно ринковий підхід, і винаходити щось для кого-небудь, якісь інші формули, прив'язані до інших енергоносіїв, не будемо", - зазначив Міллер.

За його словами, в період з початку 2011 р. по теперішній час у порівнянні з аналогічним періодом 2010 р. експорт газу в українському напрямку виріс на 22%. "Це безпосереднім чином позначається на доходах Україна", - сказав Міллер.

Глава "Газпрому" підкреслив при цьому, що "є діючий контракт, є формула ціни, яка є абсолютно ринковою". Він також запевнив, що робота Газпрому з українськими колегами буде будуватися в подальшому саме на цій ринковій формулі і чинному контракті.

Нагадаємо, Україна в I кварталі 2011 р. купувала газ у Росії за ціною 264 дол за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол., ціна у другому кварталі вже складає 297 дол.

Раніше, 13 травня 2011 р., прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна і Російська Федерація (РФ) розпочали переговори про зміну формули вартості імпортованого російського газу, і Київ, прагне стримати зростання ціни на паливо, запропонував Москві ввести у формулу ціни вугілля замість газойлю.

За словами прем'єра, Києву все-таки вдалося посадити сусідів за стіл переговорів. "Була досягнута домовленість про те, що робоча група у складі голови правління Міллера і міністра енергетики України Бойко приступить до узгодження наших позицій", - сказав М. Азаров.

"Наші аргументи були почуті і ми запропонували свій підхід, який включає в себе заміну базової ціни, яка не відповідає жодним умовам ціноутворення, а по-друге, заміну складових цієї формули", - додав глава уряду.

Азаров також заявив, що справедлива ціна газу для країни становить близько 200 дол. за 1 тис. куб. м.

Слід зазначити, Президент України Віктор Янукович також акцентував увагу на тому, що а Україна дуже гостро стоїть питання ціни на газ.

«Ми перебуваємо в надзвичайно складному становищі, тому що формула, яка задіяна в ціні на газ в контракті 2009 р., не відповідає ні економічним, ні іншим розрахунками», - сказав Янукович.

У травні ц.р. Янукович під час зустрічі з Міллером і міністром з питань палива та енергетики Бойко заявив, що підписана в 2009 р. газова угода «є некоректною по відношенню до України». На думку президента, викликає питання і базова ціна, і сама формула.

В. Янукович також зазначив, що ціна на газ для нашої держави, в порівнянні з країнами Європи, повинна бути значно нижче - з огляду, зокрема, на меншу відстань між Україною та Росією і підписані в минулому році харківські угоди.

Нагадаємо, 12 травня ц.р. заступник начальника департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості Україна Костянтин Бородін заявляв, що ціна російського газу для України в кінці 2011 р. перевищить 400 дол. за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол.

А в макроекономічному огляді Національного банку України повідомлялося, що ціна на імпортований газ в IV кв. 2011 зросте до 333 дол. за тис. куб. м у порівнянні з 256,7 дол. на кінець 2010 р.