ua en ru

Міллер: Корегування цін на газ для України можливе при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу"

Автор: RBC.UA
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер обговорили сьогодні в Москві можливість зниження цін на газ для України. За підсумками зустрічі Міллер зазначив, що коригування цін на газ для України можливе при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу".

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер обговорили сьогодні в Москві можливість зниження цін на газ для України. За підсумками зустрічі Міллер зазначив, що коригування цін на газ для України можливе при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу". Про це повідомила прес-служба російської компанії, передає РБК.

"Нічого нового сказати не можу. Питання про коригування цін на газ для наших українських друзів може бути розглянуто при злиття "Газпрому" і НАК "Нафтогаз Україна", - сказав він.

Раніше, Міллер заявляв, що контракт на постачання газу підписано, ціна визначена і вона на 100 дол. нижче, ніж для Європи. Він зазначив, що зараз в Україну поставляється газ по ціні 297 дол. за тис. куб. м. При цьому в Білорусію, де в "Бєлтрансгазі" "Газпром" володіє 50% акцій, вартість газу складає 244 дол. за тис. куб. м.

Раніше, Президент України Віктор Янукович відзначав, що ціна російського газу для України повинна бути нижче 200 дол. "Ціна за тисячу кубічних метрів занадто висока, вона була встановлена ​​на рівні 450 дол., у той час як ціна тоді становила 179,50 дол. Сьогодні вона повинна бути нижче 200 долл.", - заявив Янукович. Він також підкреслив, що уряд України вже протягом року шукає шляхи врегулювання проблеми.

Нагадаємо, що 21 червня в ході переговорів НАК "Нафтогаз Україна" і "Газпрому" повідомлялося, що Росія надасть Україні знижку на паливо тільки за умови створення СП "Нафтогазу" і "Газпрому".

За словами високопоставленого джерела видання в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, російська сторона повідомила, що внутрішня ціна для українських підприємств може бути знижена у разі злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" або створення двостороннього СП на базі української газотранспортної системи (ГТС). За даними Міненерговугілля, представники "Газпрому" заявили, що вже до кінця року ціни на природний газ виростуть до 400 дол. за тисячу кубометрів через рекордний показник споживання газу в країнах ЄС.

20 червня заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що в грудні підвищення ціни за довгостроковими контрактами для європейських споживачів складе до 500 дол. за тисячу кубометрів. При цьому спотові ціни, які зараз на 15-17% нижче контрактних, зрівняються з ними.

У свою чергу Янукович виключає потенційне злиття НАК "Нафтогаз Україна" і "Газпрому". У травні 2011 р. Глава держави заявив, що Україні, якщо і буде продавати свої енергетичні ресурси, то це відбудеться прозоро і на ринкових умовах.

Нагадаємо, що ціна природного газу для України в першому кварталі 2011 р. становила близько 264 дол. за тис. куб. м, у другому кварталі - вже близько 297 дол.

За прогнозами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ціна російського газу в кінці 2011 р. перевищить 400 дол. за тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол.

У 2010 р. Україна перерахувала Росії за газ близько 13 млрд долл.

У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз Україна" погодили знижку на газ для України, згідно з якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол. за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м в наступні роки.

19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали контракти на постачання газу і його транзит на період з 2009 р. по 2019 р. Згідно документам, Газпром і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу в повній відповідності з європейськими стандартами.

Газотранспортна система України включає 37,5 тис. км газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним обсягом газу 32 млрд куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд куб. м, у тому числі в країни Євросоюзу - 141 млрд куб. м.