Міллер: Газопровід "Північний потік" запрацює 8 листопада 2011 р

Понеділок 03 жовтня 2011 11:29
Автор: RBC.UA
Газопровід "Північний потік" запрацює 8 листопада 2011 р., повідомив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер під час робочої зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

Газопровід "Північний потік" запрацює 8 листопада 2011 р., повідомив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер під час робочої зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

"Будівництво першої нитки закінчено, ведуться пусконалагоджувальні роботи, і йде заповнення труби газом. Сьогодні, Володимир Володимирович, я готовий вам назвати точну дату, коли газопровід буде введена в дію. Це 8 листопада 2011 р.", - доповів Міллер.

Крім того, глава "Газпрому" відзначив, можна було б розглянути можливість створення додаткових ниток "Північного потоку" в рамках вже створеного коридору.

Нагадаємо, раніше цю дату анонсував директор проекту Коте Хеннінг. За його словами зараз проводиться прогін технічного газу по трубопроводу по дну Балтійського моря.

В той же час, згідно з експертною думкою, головним очевидним ефектом від запуску газопроводу "Північний потік" стане розбалансування відносин Росії з Україною і Білоруссю. Про це в своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна" пише

 

Так, за словами політолога Андреаса Умланда, наразі існує певна рівновага економічних сил між Москвою, з одного боку, Києвом та Мінськом - з іншого. В той час як Білорусь і Україна залежать від поставок російського газу, Росії потрібні безперебійно функціонуюючі газопроводи, що проходять через території двох "братніх народів".

Поява нової транспортної магістралі - введення в дію "Північного потоку" - навряд чи призведе до негайного конфлікту, вважає експерт. Тим не менше, для Кремля стане великою спокусою використовувати цей новий економічний важіль для "перезавантаження" своїх відносин з двома колишніми радянськими республіками.

Як повідомлялося, російський "Газпром" розпочав заповнення газом першої черги трубопроводу "Північний потік" 6 вересня ц.р.

 

19 серпня в бухті "Портова" Виборзького району Ленінградської області зварений останній "золотий" стик, що з'єднує морську ділянку першої черги газопроводу "Північний потік" з сухопутним трубопроводом на російському березі.

Друга черга газопроводу, в рамках якої вже прокладено близько 600 км труб, буде введена в дію в кінці 2012 р.

Зазначимо, як раніше заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко, в Європі зростає обсяг споживання російського газу. За його словами, в I півріччі 2011 р. постачання російського газу до Європи збільшилися приблизно на 20%. "Обсяг споживання російського газу в Європі росте, і ми це відчуваємо", - повідомив він, коментуючи перспективи поставок газу з РФ до Європи.

Міністр енергетики РФ також відзначив, що введення потужностей газопроводу "Північний потік" не є прямим збільшенням обсягу поставок газу. "Потужності "Північного потоку" не є прямим збільшенням обсягів поставок. Це досить великі об'єми: проектна потужність" Північного потоку "після введення другої черги буде 55 млрд куб. м - це трохи більше однієї третини поставок російського газу в Європу. І я думаю, що це буде в якійсь мірі заміщати існуючі поставки, які йдуть по газотранспортній системі України. Це і була наша мета, тому що ми завжди хотіли уникати транзитних ризиків", - пояснив Шматко.

Між тим, раніше Німеччина відмовилася від будівництва третьої черги даного газопроводу. За словами канцлера ФРН Ангели Меркель, у Німеччині не очікується значного збільшення попиту на газ з Росії, незважаючи на відмову від атомної енергетики.

"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Це спільний міжнародний проект компанії Nord Stream AG за участю чотирьох країн - Росії, Німеччини, Нідерландів та Франції. Акціонерами Nord Stream AG є ВАТ "Газпром" (51%), німецькі Wintershall Holding ("дочка" BASF SE) і E.On Ruhrgas (по 15,5%), нідерландська NVNederlandse Gasunie і французька GDF Suez SA (по 9%). Бюджет проекту - 7,4 млрд євро.

Після завершення будівництва обох ниток в кінці 2012 р. Пропускна здатність одного трубопроводу становить 27,5 млрд куб. м на рік, загальна - 55 млрд куб. м. Будівництво почалося у квітні 2010 р.

Варто також відзначити, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що із запуском першої гілки газопроводу "Північний потік" обсяги транспортування газу і виручка компанії НАК "Нафтогаз України" знизяться приблизно на 20%, починаючи з 2012 р., що негативно позначиться на фінансових показниках компанії.

Новий газопровід, буде мати негативні наслідки для Slovensky Plynarensky Priemysel, a.s. (далі - "SPP", "A"/прогноз "Негативний"). Існуючі газопроводи, що проходять через територію України і Словаччини, до теперішнього часу забезпечували транспортування близько 2/3 об'єму газу, який Росія поставляє в Західну Європу.

Fitch відзначає, що в світлі переговорів щодо цін на газ та обсягів транспортування між "Нафтогазом" і "Газпромом" не можна повністю виключити можливість нових перебоїв у поставках газу, аналогічних тим, що мали місце в 2006 і 2009 рр. Наявність альтернативного маршруту експорту газу в Західну Європу може посилити позиції "Газпрому" на переговорах з "Нафтогазом". Даний підвищений подієвий ризик значною мірою вже врахований в поточних рейтингах "Нафтогазу" і SPP.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся