ua ru

Міліція попереджає про небезпеку травмування при використанні піротехнічних засобів

Автор: RBC.UA
З наближенням Новорічних свят Міністерство внутрішніх справ України (МВС) попереджає про небезпеку травмування при використанні піротехнічних засобів. Сектор зв'язків з громадськістю ГУМВС України в АР Крим радить дотримуватися деяких нескладних рекомендацій.

З наближенням Новорічних свят Міністерство внутрішніх справ України (МВС) попереджає про небезпеку травмування при використанні піротехнічних засобів. Сектор зв'язків з громадськістю ГУМВС України в АР Крим радить дотримуватися деяких нескладних рекомендацій.

У міліції настійно радять купувати піротехнічні вироби тільки в спеціалізованих магазинах, і в жодному разі на ринках. При цьому необхідно перевіряти наявність Інструкції українською мовою, відповідно до якої здійснюється використання піротехніки в побуті. При відсутності такої, піротехнічний виріб вважається контрафактним, придбання і використання якого заборонено.

МВС нагадує про заборону на:

- застосування тих побутових піротехнічних виробів, які можуть створити небезпеку травмування людей осколками, горючими елементами та їх рухомими частинами;
- здійснювати з піротехнічними виробами наступні дії: кидати, ударяти по ним будь-яким предметом, тягнути за гніт;
- переносити в кишенях, під одягом, зберігати без упаковки; залишати без нагляду, переробляти і розбирати;
- використовувати вироби 2-го і 3-го класу небезпеки особам молодше 18 років;
- використовувати вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче ста метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків для людей похилого віку та інших громадських споруд та житлових будинків;
- кидати наведені в дію вироби під ноги перехожих, з вікон і балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
- використовувати вироби особам, які перебувають у нетверезому стані.

"Необхідно також нагадати всім громадянам, що суворо забороняється застосування споживачами побутових піротехнічних засобів у заборонений рішеннями органів місцевого самоврядування час, за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня", - відзначили в ГУМВС України в АР Крим.

Згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму" винні будуть притягуватися до відповідальності згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. У випадку затримки з піротехнічними пристроями осіб, які не досягли 16-літнього віку, до відповідальності притягатимуть їх батьки.

Згідно ст. 195*6 КУпАП порушення порядку виготовлення, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу до 1020 грн з конфіскацією піротехнічних засобів. Ті ж дії, вчинені особою повторно протягом року караються штрафом до 1700 грн, з конфіскацією піротехнічних засобів.

"Про факти незаконної реалізації піротехнічних виробів, а також порушення порядку їх використання, просимо повідомляти в міліцію по відомому всім телефоном 102 для вжиття заходів реагування", - повідомили в міліції.

Як приклад недбалого поводження з піротехнічними засобами кримське відділення МВС повідомляє про випадок в одному з сіл Сакського району.

10 грудня за медичною допомогою в Сакську міськрайлікарню звернувся 18-літній постраждалий при вибуху петарди. Після огляду пацієнта травматолог поставив потерпілому діагноз: забита рана, відкритий перелом нижньої щелепи, множинні рани і подряпини особи.

В ході проведення перевірки за фактом отримання тілесних ушкоджень було встановлено, що в той день хлопець вирішив перевірити якість піротехнічної продукції, придбаної їм напередодні. Коли ж не вибухнула петарда, молодий чоловік підійшов до місця її падіння, сподіваючись, вочевидь, розібратися в причині. Як тільки любитель піротехніки нахилився до бракованої петарди, стався вибух.

Міліція наполегливо рекомендує бути вкрай обережними при використанні піротехнічних засобів.