ua en ru

Міліція на мітингах 18 травня спрацювала задовільно, - Захарченко (фото, відео)

Автор: RBC.UA
З урахуванням кількості учасників мітингів у Києві в суботу, 18 травня, і їх різнополярних поглядів, органи внутрішніх справ України спрацювали задовільно. Про це сьогодні, 21 травня, під час звіту перед народними депутатами у Верховній Раді заявив міністр внутрішніх справ (МВС) Віталій Захарченко.

З урахуванням кількості учасників мітингів у Києві в суботу, 18 травня, і їх різнополярних поглядів, органи внутрішніх справ України спрацювали задовільно. Про це сьогодні, 21 травня, під час звіту перед народними депутатами у Верховній Раді заявив міністр внутрішніх справ (МВС) Віталій Захарченко (на фото).

Читайте також: Бронеавтомобиль був доставлений 18 травня до центру Києва за вказівкою Захарченка (фото, відео)

Як зазначив Захарченко, МВС перекваліфікувала кримінальне провадження щодо нападу на журналістів під час мітингу в Києві 18 травня на ст.296 Кримінального кодексу (хуліганство). Міністр пообіцяв, що всі винні будуть покарані за скоєне.

За словами Захарченка, зараз суд вирішує питання про обрання щодо затриманого 20-річного жителя Київської області запобіжного заходу. Парубкові загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Глава МВС уточнив, що молоду людину затримано в порядку ст.208 КПК України, йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.171 та ч.2 ст.296 КК.

Читайте також: Захарченко закликав припинити наймати на мітинги людей за гроші

Віталій Захарченко почав свій виступ з вимоги прийняти у другому читанні законопроект про мирні зібрання. "Згідно зі ст.39 Конституції України, було дано доручення Кабінету міністрів розробити та направити до ВР для ухвалення законопроект про мирні зібрання. Хто винен, що Рада із 2005 р. була не у змозі прийняти цей закон... прошу прийняти цей закон, щоб таких випадків, як були 18 травня, не було більше", - заявив він.

За словами Захарченка, від політичних сил надійшли заявки на проведення мітингів загальною чисельністю понад 140 тис. осіб: "З метою оперативного реагування та забезпечення порядку з регіонів України до столиці прибуло 500 представників "Беркута" і 200 військовослужбовців внутрішніх військ, загалом було задіяно 4 тис. представників правоохоронних органів".

Під час виступу Захарченка в сесійній залі спостерігався потужний шумовий ефект. У підсумку нардепи з опозиції зажадали, щоб сьогодні, 21 травня, генпрокурор Віктор Пшонка і глава Служби безпеки України Олександр Якименко відзвітували перед парламентом про суботні події у Києві.

Міліція на мітингах 18 травня спрацювала задовільно, - Захарченко (фото, відео)

Як відомо, справа про події 18 травня перебуває на особистому контролі міністра Захарченка. Вчора глава МВС заявляв, що підозрювані у масових заворушеннях переховуються.

Раніше в міліції заявляли, що правоохоронці під час конфлікту на мітингу в центрі столиці між представниками ВО "Свобода" і невідомими молодими людьми, який привів до побиття журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук та її чоловіка, фотокореспондента газети "Комерсант-Україна" Владислава Соделя, діяли в рамках чинного законодавства.

"Якби не правоохоронці, результат міг би бути набагато гіршим. Ви знаєте, що кілька людей отримали там тілесні ушкодження, а могли б бути більш складні і важкі наслідки", - заявляв начальник прес-служби ГУ МВС у м. Києві Ігор Михалко. На уточнююче запитання, чи добре, на його думку, спрацювали правоохоронці, Михалко відповів: "У рамках чинного законодавства".

Читайте також: В Інтернеті з'явилося відео, на якому Тітушко заявляє, що охороняв мітинг опозиції і не бив журналістів (фото, відео)

Зазначимо, вчора в МВС почали службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів 18 травня.

"Вже є розпорядження керівника головного управління МВС у Києві почати службове розслідування з приводу бездіяльності працівників міліції, які здійснювали охорону громадського порядку на мітингу", - повідомляв в.о. начальника управління зв'язків із громадськістю МВС Сергій Бурлаков. За його словами, якщо провина міліціонерів буде доведена, їм може загрожувати кримінальна відповідальність за службову халатність.

Раніше з посиланням на Бурлакова повідомлялося, що в рамках слідчих дій з розслідування інциденту із застосуванням насильницьких дій під час вуличних демонстрацій вже допитано близько 70 свідків і підозрюваних, серед яких були працівники МВС та народні депутати.

Читайте також: МВС затримало чоловіка, який побив журналістку Ольгу Сніцарчук

Додамо, що підозрюваний у скоєнні нападу на журналістів затриманий. Сьогодні в Інтернеті з'явилося відео, на якому підозрюваний у побитті журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук і фоторепортера видання "Комерсант-Україна" Владислава Соделя на мітингу в Києві Вадим Тітушко заявив про те, що він і його товариші були найняті для охорони мітингу опозиції і до побиття журналістів непричетні.

Нагадаємо, що в суботу, 18 травня, близько 14:20 на вулиці Великій Житомирській виник конфлікт між учасниками мітингів, який згодом переріс у сутичку. Під час інциденту, що виник на мітингу в центрі Києва, були побиті журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук і фотокореспондент газети "Комерсант-Україна" Влад Содель.

МВС відкрило кримінальне провадження за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження", але незабаром воно було перекваліфіковано на ст.171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Санкція ст.171 КК передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Фотогалерея: "Бійки в центрі Києва під час мітингів 18 травня"