МЗС Японії: Південні Курили є японською територією
Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара перед вильотом до Москви на переговори з російським колегою зробив нові жорсткі заяви з приводу чотирьох островів Курильської гряди, на які претендує Токіо, повідомляє телекомпанія NHK, передає РБК.
За словами Сейдзі Маехари, Південні Курили є японською територією з міжнародного права, а у Росії немає підстав для того, щоб "займати" їх.
Глава японського МЗС підкреслив, що позиція його країни залишається твердою незалежно від того, чи часто на Курили будуть приїжджати російські керівники, або від нарощування військової присутності РФ на островах.
При цьому Сейдзі Маехара підкреслив важливість відносин з Росією. За його словами, країни повинні швидко вирішити територіальну суперечку, щоб розвивати взаємовигідне співробітництво в обстановці довіри.
Японія вважає, що острови Кунашир, Ітуруп, Хабомаї та Шикотан, зайняті Радянською армією під час Другої світової війни, є "північними територіями" цієї країни, тоді як у Москві відстоюють позицію, що південна частина Курильської гряди є невід'ємною частиною РФ.
Варто відзначити, що між Росією і Японією досі не укладено мирний договір за підсумками Другої світової війни.
Нагадаємо, 2 листопада 2010 р. Японія відкликала свого посла Масахару Коно з Росії у зв'язку з відвідуванням Президентом РФ Дмитром Медведєвим південних Курильських островів. Д.Медведєв став першим Президентом Росії, який побував на острові Кунашир - найпівденнішому з островів Великої Курильської гряди.
У відповідь на візит Д.Медведєва, глава МЗС Японії заявив, що курильське "турне" Президента Росії "поранило почуття японського народу".
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, у свою чергу, що Курильські острови - це територія РФ і Президент відвідував російські землі. "Японський уряд в неприпустимій формі відреагував на відвідування Д.Медведєвим острова Кунашир. Посилаючись на те, що Японія претендує на південну частину Курильських островів, включаючи і Кунашир, Токіо висловив співчуття у зв'язку зі згаданим вище відвідуванням і заявив, що цей факт може мати негативні наслідки для японо-російських відносин. Цей японський демарш був у категоричній формі відкинутий", - говорилося в заяві МЗС Росії.