МЗС Великобританії закликав звільнити Тимошенко та інших політв'язнів в Україні

Великобританія закликала звільнити Юлію Тимошенко та інших політв'язнів в Україні. Про це сьогодні, 1 листопада, заявив заступник міністра закордонних справ Великої Британії Джеремі Браун під час дебатів щодо відносин Великобританії з Україною в Палаті Громад британського парламенту, повідомляє прес-служба британського парламенту.

Великобританія закликала звільнити Юлію Тимошенко та інших політв'язнів в Україні. Про це сьогодні, 1 листопада, заявив заступник міністра закордонних справ Великої Британії Джеремі Браун під час дебатів щодо відносин Великобританії з Україною в Палаті Громад британського парламенту, повідомляє прес-служба британського парламенту.

"Для того, щоб ми разом з нашими партнерами по ЄС і надалі підтримували європейські прагнення України, ми закликаємо звільнити Юлію Тимошенко та інших затриманих за політичними мотивами та надати їм повноцінне право брати участь в політичному житті, включаючи наступні парламентські вибори", - заявив Джеремі Браун.

За його словами, протягом останніх 18 місяців в Україні відбувається згортання демократії, яке включає знищення свободи преси та незалежних судів, зникнення розподілу між трьома гілками влади в Україні (виконавчою, законодавчою та судовою), політично вмотивовані справи проти Юлії Тимошенко та членів її колишнього уряду і наголосив, що Велика Британія підтримує європейську інтеграцію України, "але демократичні цінності не є предметом для обговорення".

Член Палати Громад Хелен Гудман, яка ініціювала дебати, також підкреслила, що за кордоном та всередині України переслідування та вирок Юлії Тимошенко розглядають лише як "намагання чинної української влади звести політичні рахунки та усунути її з політичної арени".

Нагадаємо, раніше стурбованість арештом лідера української опозиції висловив ряд європейських дипломатичних відомств, декілька українських політичних сил, а також представники Сенату США.

Крім того, чільні діячі Європейського Союзу неодноразово повторювали, що європейська інтеграція України пов'язана з дотриманням у державі демократичних норм.

У той же час, МЗС України запевняв, що інститути державної влади не мали жодного впливу на хід судового процесу.

На даний час, як заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко розслідуються три кримінальні справи.

"На сьогоднішній день таких справ три", - сказав Кузьмін. "Одну справу розслідує Служба безпеки, іншу справу розслідує Податкова міліція і третю - Генпрокуратура", - уточнив заступник генпрокурора.

Кузьмін підтвердив, що СБУ розслідує справу за боргами "Єдиних енергетичних систем України" перед Міноборони Росії. Податкова міліція, за його словами, розслідує справу "за фактом ухилення від сплати податків, як директором фірми "ЄЕСУ" Тимошенко, так і громадянкою Тимошенко". "Третю справу розслідує Генпрокуратура, це справа за фактами, які я вже озвучив; окрім того є справа кримінальна за фактом замаху на дачу хабарів членам Верховного Суду з боку Юлії Володимирівни Тимошенко, є справа про факт нападу на Чернігівський слідчий ізолятор", - повідомив Кузьмін, при цьому він зазначив, що деякі справи об'єднані в "загальні папки".

Крім того, заступник генпрокурора зазначив, що американські прокурори встановили факт співучасті екс-прем'єра Павла Лазаренка і президента компанії "ЄЕСУ" Юлії Тимошенко. "Лазаренко отримав гроші від компаній, якими володіла і які контролювала українська ділова жінка Юлія Тимошенко, включаючи "Єдині енергетичні системи України",.. в обмін на які Лазаренко використовував свою службову владу на користь компаній Тимошенко, і Лазаренко не розкрив народу і уряду України, що отримував значні кошти від цих компаній", - процитував американський обвинувальний акт Кузьмін.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з РФ і засудив до 7 років позбавлення волі.

Зазначимо, для Тимошенко - це другий арешт у житті. У лютому 2001 р. - невдовзі після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка - Тимошенко була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді Тимошенко звинувачували в несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення, і Тимошенко вийшла на свободу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top