МЗС Великобританії: Засудження Тимошенко ставить під сумнів євроінтеграцію України

Вівторок 11 жовтня 2011 22:03
Автор: RBC.UA
Обвинувальний вирок, винесений лідеру української опозиції Юлії Тимошенко, викликає глибоке занепокоєння. Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг, передає прес-служба "БЮТ-Батьківщина".

Обвинувальний вирок, винесений лідеру української опозиції Юлії Тимошенко, викликає глибоке занепокоєння. Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг, передає прес-служба "БЮТ-Батьківщина".

"Незалежні експерти-юристи, включаючи Данський Гельсінкський комітет, прийшли до висновку, що в судовому процесі проти Тимошенко мали місце численні і серйозні порушення фундаментальних правових принципів, що прямо суперечить загальноєвропейським цінностям", - сказав він.

"Україна заявляє, що вона хоче вступити в ЄС. Британія підтримує цю мету. Але цього не відбудеться, поки Україна не продемонструє, що вона дотримується найвищих демократичних стандартів, верховенства права і незалежних, прозорих і справедливих судових процесів", - зазначив Вільям Хейг .

Він зазначив, що засудження Тимошенко та поточні справи проти інших колишніх членів уряду ставлять під сумнів прихильність Україні цим цінностям. "А це може стати великою перешкодою для підписання і ратифікації Угоди про асоціацію та глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС", - заявив міністр закордонних справ Великобританії.

Сьогодні на Київ обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Чеська республіка заявила, що не визнає вирок Тимошенко. Про розчарування цим вироком заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.

Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.

Про «антирекорд» встановлений України при Президентові Вікторі Януковичу заявили сенатори США Джон Маккейн і Джо Ліберман.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що ставити під сумнів газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинна мати негативного впливу на процес укладення угоди про асоціацію з ЄС. Також Міністерство закордонних справ України заявляло, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся