ua en ru

МЗС України закликав депутатів Європарламенту утриматися від політичних оцінок українського правосуддя

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ (МЗС) України закликає депутатів Європарламенту утриматися від політичних оцінок українського правосуддя. Про це на брифінгу повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, коментуючи висловлювання депутата Європарламенту Еміля Брока про те, що деяким українським чиновникам заборонять в'їзд до Євросоюзу, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство закордонних справ (МЗС) України закликає депутатів Європарламенту утриматися від політичних оцінок українського правосуддя. Про це на брифінгу повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, коментуючи висловлювання депутата Європарламенту Еміля Брока про те, що деяким українським чиновникам заборонять в'їзд до Євросоюзу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми звернули увагу на висловлювання пана Брока, в яких він, очевидно, дає свої власні оцінки щодо діяльності керівництва Генпрокуратури України. Ми також з подивом відзначили, що цей член Європарламенту і голова комітету, очевидно, раніше захисників встиг ознайомитися з деталями справи і раніше українського суду вже дав оцінку і по суті. Для нас є очевидним, що в будь-якій кримінальній справі визначальним фактом є виключно судові рішення, і тому ми закликаємо наших партнерів утриматися від політичних оцінок і діяти в рамках загальноприйнятих демократичних норм і принципів міжнародного права", - сказав Перебийніс.

Зазначимо, вчора глава комітету Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок не виключив можливості заборони заступнику генпрокурора України Ренату Кузьміну в'їзду в Європейський Союз. На його думку, Кузьмін продовжує свою боротьбу з екс-прем'єром Юлією Тимошенко і накопичує "безліч звинувачень, які так само мало виправдані, як і всі попередні".

Читайте також: Ренату Кузьміну можуть заборонити в'їзд на територію ЄС

Кузьмін може втратити право на візу в країни ЄС через справу Юлії Тимошенко. Раніше в цьому місяці Генпрокуратура дійшла висновку, що екс-прем'єр разом з Павлом Лазаренком замовили вбивство нардепа Євгена Щербаня в 1996 р. У разі доведення вини Тимошенко їй "світить" довічне ув'язнення. Сама екс-прем'єр заперечує звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. Судячи з висловлювань європейських політиків, у ЄС дотримуються аналогічної думки. Зараз Кузьміну заборонений в'їзд на територію США.

Торік "Батьківщина" направила в США і Євросоюз перелік чиновників, до яких, на думку опозиції, потрібно застосувати санкції. У списку фігурували 54 людини, в основному причетні до арешту і засудження екс-прем'єра Юлії Тимошенко - чиновники вищого ешелону, причетні до політичного переслідування опозиції; слідчі і керівництво Генпрокуратури, прокурори, судді; члени інспекційної комісії НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: ГПУ прийшла до висновку, що Тимошенко замовила вбивство Щербаня

Нагадаємо, відносини ЄС і України зіпсували судові розгляди навколо Тимошенко. Проти екс-прем'єра відкрито декілька кримінальних справ. По одній з них Тимошенко вже отримала 7 років позбавлення волі. Європа впевнена, що українська влада переслідує лідерів опозиції з політичних мотивів.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці".

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня 2012 р. було передано в суд, де вона зараз і розглядається.

Читайте також: Томбінський не знає, чи підпише ЄС угоду про асоціацію з Україною

Також ГПУ завершила слідство і висунула звинувачення колишньому прем'єр-міністру України в організації та фінансування вбивства колишнього депутата і бізнесмена Євгена Щербаня.

Додамо також, що 25 лютого в Брюсселі має відбутися саміт "Україна-ЄС", на якому українські дипломати мають намір отримати згоду Брюсселя на підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Проте багато політиків в ЄС проти підписання угоди з Україною, поки Тимошенко перебуває за ґратами. Сьогодні посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що не знає, чи підпише ЄС угоду про асоціацію з Україною.