ru ua

МЗС України: Грузинський суд конфіскував українське судно "Аккорд"

Автор: RBC.UA
Суд міста Поті (Грузія) заарештував українське судно "Аккорд". Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександр Дікусаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Суд міста Поті (Грузія) заарештував українське судно "Аккорд". Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександр Дікусаров, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами О.Дікусарова, чотирьом членам екіпажа - громадянам України - було пред'явлено звинувачення в незаконному перебуванні на території Абхазії в червні 2010 р. і порушенні закону Грузії "Про окуповані території".

"Відповідно до рішення Потійського міського суду 29 липня згадані громадяни України на час слідства були звільнені під грошову заставу, судом ухвалено рішення про конфіскацію судна, як засобу скоєння злочину, - заявив О.Дікусаров. - Зараз продовжується судовий розгляд".

За даними МЗС України, сухогруз знаходиться в акваторії військово-морської бази порту Поті. Обмежень щодо пересування українських моряків немає, вони забезпечені водою і продуктами харчування. За словами О.Дікусарова, з власником судна обговорюється можливість морякам покинути "Аккорд".

Нагадаємо, 28 липня ц.р. грузинська берегова охорона затримала українське судно "Аккорд", яке рухалося у бік Абхазії, в заборонену для мореплавання зону. На судні "Аккорд" знаходився вантаж пшениці, який був доставлений в порт Поті. Серед 5 членів екіпажу сухогрузу - 1 громадянин Росії і 4 українці.

Грузинська сторона тоді не виключала, що судно буде конфісковано і продане з аукціону. Офіційно капітанові "Аккорду" було пред'явлено звинувачення в порушенні правил мореплавання в забороненій зоні.

Раніше О.Дікусаров підтвердив, що 28 липня в першій половині дня в порту Поті був затриманий сухогруз з вантажем зерна для Вірменії, який прибув з порту м.Ростов-на-Дону. "Дипломати консульства в Батумі і департаменту консульської служби МЗС України займаються цим питанням", - сказав тоді прес-секретар.

Відзначимо також, що попередній випадок із затриманням українського судна стався 11 липня ц.р. Тоді в територіальних водах Греції було арештовано українське судно „Алла" з 9 членами екіпажу, громадянами України, за підозрою в незаконному ввезенні на територію Греції великої партії тютюнових виробів (сигарет). 14 липня 2010 р. слідчий компетентних органів Греції у присутності співробітника посольства, адвоката і перекладача виніс ухвалу про заміну міри утримання арештованих громадян України на підписку про невиїзд. 23 липня ц.р. прокуратурою м.Афіни було винесено постанову про звільнення всіх членів екіпажу судна "Алла".