ua en ru

МЗС Україна: Австрія сприятиме ратифікації СА Україні та ЄС

Автор: RBC.UA
Австрія буде сприяти реалізації євроінтеграційних прагнень України, зокрема, щодо підписання на наступної ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС та подальшої лібералізації візового режиму.

Австрія буде сприяти реалізації євроінтеграційних прагнень України, зокрема, щодо підписання на наступної ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС та подальшої лібералізації візового режиму.

Відповідну заяву було зроблено австрійською стороною під час українсько-австрійських політичних консультацій за участі заступника міністра закордонних справ, керівника апарату МЗС України Павла Клімкіна та генерального секретаря Федерального міністерства з європейських і міжнародних справ Австрії Йоганеса Кірле 13 квітня у Відні, передає прес-служба МЗС. Під час консультацій сторони також обговорили широкий спектр питань українсько-австрійських взаємин, зокрема, у політичній, торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах.

Відбувся обмін думками з актуальних питань регіонального характеру, зокрема перспектив врегулювання „заморожених конфліктів" під час Українського головування в ОБСЄ 2013 року.

Також було підтверджено зацікавленість сторін в активізації політичного діалогу між двома країнами на високому та найвищому рівнях, а також в опрацюванні та реалізації інвестиційних та інфраструктурних проектів у рамках стратегії ЄС для Дунайського регіону, в тому числі за підтримки ЄС.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та ЗВТ. Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні.

У свою чергу міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода може бути підписана через 6-12 місяців. Водночас Клімкін вважає вірогідним підписання угоди в першій половині 2013 р. "Нам потрібно десь півроку, може, трохи більше, для технічної підготовки угоди, і після того, безумовно, політичні чинники будуть братися до уваги. Я вважаю, що угода має дуже хороший шанс бути підписаною у першій половині наступного року під час литовського головування в ЄС", - сказав він, припустивши, що після підписання можливе тимчасове застосування угоди ще до її ратифікації. Клімкін також додав, що ЄС ніколи не оприлюднює угоди до моменту підписання, тому зараз оприлюднити текст угоди неможливо.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".