ua en ru

МЗС: Українська влада стоїть осторонь судового процесу над Тимошенко

Автор: RBC.UA
Українська влада стоїть осторонь судового процесу над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, сказано в заяві Міністерства закордонних справ України.

Українська влада стоїть осторонь судового процесу над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, сказано в заяві Міністерства закордонних справ України.

«Відповідне рішення суд ухвалив без будь-якого впливу органів виконавчої влади. І відповідно до базового для демократичного суспільства принципу незалежності правосуддя будь-які звернення до вищого керівництва України з вимогою забезпечити зміну цього рішення по своїй суті є безпідставними. Українська влада стоїть осторонь судового процесу над Юлією Тимошенко і не має жодного наміру в нього втручатися», - сказано в заяві.

МЗС, «враховуючи зрозумілий інтерес іноземних партнерів України до даної справи», відзначив «демонстративну неповагу до суду» і «свідоме, системне нехтування процесуальними нормами» з боку Тимошенко, «чому поклав край суд, прийнявши відповідну ухвалу».

Згідно з заявою МЗС, «проведений аналіз законодавства США, країн-членів ЄС, інших держав, переконливо показав, що повсюди така поведінка сама по собі, незалежно від суті справи, змусила б суд застосувати самі серйозні санкції».

Раніше сьогодні спікер МЗС Олег Волошин в інтерв'ю Financial Times закликав Європу не реагувати на арешт Юлії Тимошенко дуже гостро. "Ми очікуємо, що майбутні стосунки між Україною і ЄС є ширшими, ніж доля одного політика, що вони ухвалюватимуть своє рішення про зону вільної торгівлі і асоціації з Україною незалежно від того, арештована Тимошенко чи ні. Йде мова про майбутнє 45 млн громадян", - сказано в заяві Волошина.

Тим часом, повідомлення про негативну реакцію європейського співтовариства продовжують поступати.

На офіційному сайті Тимошенко появилась інформація, що Міністерство закордонних справ Франції висловило сумніви щодо політичної невмотивованості судового процесу над Тимошенко. "У нас викликають сумніви мотиви цього судового процесу. Зокрема, нам здається, що не було забезпечено право на захист", - йдеться в заяві МЗС Франції, яку сьогодні передав заступнику голови партії "Батьківщина" Григорію Немирі посол Франції в Україні під час зустрічі Немирі з послами країн ЄС.

"Як ми неодноразово наголошували, повага до верховенства права є ключовим елементом побудови партнерства між Францією, Європейським Союзом та Україною. Франція та її європейські партнери продовжуватимуть уважно стежити за ситуацією з Юлією Тимошенко", - йдеться в тексті документу.

Як повідомив перший заступник партії "Батьківщина" Олександр Турчинов, зовнішньополітичні відомства Німеччини і Польщі також висловили стурбованість арештом Тимошенко.

"Німеччина стурбована арештом Тимошенко. Процес над Тимошенко викликає підозру в політичній мотивації. Подальше зміцнення цього враження було б значною перешкодою для зближення України з Євросоюзом", - процитував Турчинов повідомлення МЗС Німеччини. Польща також стурбована процесом і ініціюватиме дискусію в Європейському Союзі щодо цієї справи, додав він.

Раніше сьогодні офіційний веб-сайт Юлії Тимошенко повідомив, що верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки і віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон разом з єврокомісаром з питань розширення і політики сусідства Штефаном Фюле заявили про неприйнятність застосування в Україні принципу вибіркового правосуддя. "Ми серйозно стурбовані повідомленнями про події в Печерському районному суді, кульмінацією яких став арешт лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. ЄС і інші міжнародні партнери України неодноразово відзначали потребу в справедливих, прозорих і незалежних юридичних процесах, які допомогли б уникнути враження про політику вибіркового правосуддя. Тому сьогоднішні події викликають стурбованість щодо стану верховенства права в Україні", - сказано в заяві.

Вранці Турчинов на мітингу біля Печерського райсуду заявив, що Міністерство закордонних справ Швеції назвало арешт Тимошенко початком репресій.

Нагадаємо, вчора, 5 серпня, Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав Україну дотримуватися принципів і цінностей, які визначають стосунки Києва і Брюсселя, і вивловив стурбованість подіями навколо Тимошенко. А президент Європейської народної партії (ЄНП) Вілфрід Мартінс висловив стурбованість арештом Тимошенко, назвав справу політично мотивованою і відзначив, що влада Віктора Януковича штовхає Україну до авторитаризму радянського зразка.

Раніше учора Печерський райсуд змінив для Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Екс-прем'єра відвезли в Лук'янівський СІЗО. Там зі своєю підзахисною зустрівся адвокат Юрій Сухов. Він заявив про намір подати апеляцію на дії судді Кірєєва.