МЗС Сирії: Революція завершилася

Дамаск вважає, що революція в Сирії завершилася і опозиція залишила спроби повалити уряд. З такою заявою представник Міністерства закордонних справ Сирії Джихад Макдісі.

Дамаск вважає, що революція в Сирії завершилася і опозиція залишила спроби повалити уряд. З такою заявою представник Міністерства закордонних справ Сирії Джихад Макдісі.

"Битва за повалення державного ладу завершена", - цитує ВВС Джихада Максиді. При цьому він підкреслив, що сирійська армія піде з міст країни, лише коли там запанують мир та безпека. За його словами, боротьба нині триває за "забезпечення стабільності".

Президент Сирії Башар Асад раніше заявив, що приймає план мирного врегулювання, запропонований міжнародним посланником Кофі Аннаном. План включає припинення насильства усіма сторонами конфлікту, виведення військ з міст, надання гуманітарної допомоги постраждалим, початок політичного діалогу, виключення втручання в ситуацію ззовні та створення ефективного механізму моніторингу за виконанням цих вимог. Незважаючи на заяву Асада, бойові дії продовжилися.

Протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). В кінці січня 2012 р. робота місії була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

З моменту початку конфлікту, Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

Кілька днів тому спецпредставник ООН Кофі Аннан представив сирійським владі план мирного врегулювання, що складається з шести пунктів і включає припинення насильства з обох сторін і початок політичного діалогу.

Західні країни скептично відреагували на заяви сирійських властей про прийняття мирного врегулювання. Як сказала державний секретар США Хілларі Клінтон, Президента Сирії Башара Асада потрібно судити не по словах, а по справах.

За даними ООН кількість жертв протистояння перевищила дев'ять тисяч осіб. Виступаючи в Раді Безпеки ООН, посланець організації на Близькому Сході Роберт Серрі заявив, що хвиля насильства в Сирії йде на спад і їй треба покласти край. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top