ua en ru

МЗС: УА з ЄС потрібно підписати без додаткових умов

Автор: RBC.UA
Україна не сприймає логіку додаткових умов в процесі підписання угоди про асоціацію (СА) з ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Україна не сприймає логіку додаткових умов в процесі підписання угоди про асоціацію (СА) з ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

В інтерв'ю іспанській газеті El Pais, передає прес-служба МЗС, Грищенко сказав: "Якою ми будемо країною, якщо будемо приймати до виконання все, що нам хтось ззовні буде говорити. Тому ми вважаємо угоду про асоціацію з ЄС досить важливим і вигідним для обох сторін, щоб підписати його без додаткових умов".

Грищенко також підкреслив, що Україна стикається з подвійними стандартами: "Попередній прем'єр-міністр Ісландії знаходиться зараз під судом по звинуваченню в неефективному керівництві країною в період фінансової кризи, і ніхто в ЄС з цього приводу нічого не заявляє. Юлія Тимошенко засуджена за зловживання службовим становищем при підписанні газових контрактів з Росією, які обходяться Україні в мільярди невиправданих збитків, і у європейських політиків це викликає обурення".

Грищенко визнав, що українська судова система та кримінально-процесуальне законодавство в значній мірі не відповідають високим європейським стандартам і зараз переживають процес реформування, але в будь-якому випадку чинні закони і рішення судів потрібно поважати і виконувати. При цьому глава МЗС відзначив, що Тимошенко має право судитися в Європейський Суд з прав людини, рішення якого Україна визнає згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями.

Напередодні співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Маіліс Репс сказала, що процес ратифікації угоди про асоціацію (СА) Україна і ЄС може зайняти два роки.

Крім того, за словами Репс, ПАРЄ може застосувати санкції до України. За її словами, якщо Україна і надалі не буде представляти конкретних результатів в частині виконання резолюцій, "Україну можуть позбавити права голосу в рамках ПАРЄ".

За словами Репс, ПАРЄ бачить наміри України на шляху виконання вимог, викладених у резолюції ПАРЄ по Україні, але "поки це тільки обіцянки, а ми просимо, щоб нам були надані конкретні результати". Крім того, Майліс Репс зазначила, що моніторинговий комітет ПАРЄ здивований позицією міністра закордонних справ Костянтина Грищенка про можливість невиконання резолюції.
"Сьогодні ми зустрілися з міністром закордонних справ і ми здивовані тим, яку позицію він відстоює. А саме він кілька разів підкреслив, що Україна може робити все, як вона вважає за потрібне", - сказала вона.

Нагадаємо, ПАРЄ на своєму засіданні 26 січня прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Головними пунктами в прийнятій резолюції "Функціонування демократичних інститутів в Україні" є вимоги ПАРЄ про виключення з Кримінального кодексу статей, за якими були засуджені колишні державні чиновники, зокрема прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, а також можливість введення санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Вчора СА з ЄС було парафовано в Брюсселі.