ua en ru

МЗС просить міжнародної допомоги у звільненні громадян України в Лівії

Автор: RBC.UA
Київ звернувся до міжнародного співтовариства за допомогою в звільненні громадян України, які перебувають в Лівії під домашнім арештом. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, передає радіо "Свобода".

Київ звернувся до міжнародного співтовариства за допомогою в звільненні громадян України, які перебувають в Лівії під домашнім арештом. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, передає радіо "Свобода".

За його словами, досі жодному з 22 громадян України не висунули звинувачення, в той же час нова влада країни не погоджується на їх переведення у Посольство України або ж на їх звільнення.

"За останній час не було жодної зустрічі з представниками країн Євросоюзу, Ізраїлю, США, коли б не порушувалося питання допомоги нам у впливі на владу Лівії. Тобто Київ зачіпає це питання постійно. Ми ведемо діалог в першу чергу з країнами-членами НАТО: у них є специфічні можливості впливу на лівійську владу. Ми в свою чергу відправили вантаж гуманітарної допомоги до Лівії, а також відправили туди лікарів", - зазначив Волошин на брифінгу.

За його словами, затримані в Лівії громадяни України не мають проблем зі здоров'ям, їм регулярно поставляється їжа і питна вода, а представники Посольства України в Лівії - на щоденному зв'язку з співгромадянами.

З кінця серпня в Лівії під домашнім арештом перебувають 22 громадянина України, які раніше прибули для роботи на об'єктах нафтової промисловості, однак їх звинуватили в участі в бойових діях на боці сил Каддафі.

5 вересня одного з 23 затриманих освобділі. Тоді директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин повідомив, що ніяких офіційних звинувачень їм не висували. «Вони автоматично потрапили в категорію підозрюваних як і всі іноземці». Тоді Волошин обіцяв, що найближчим часом, українці будуть переведені на територію українського посольства у Лівії.

МЗС вважає, що заяви про участь громадян України у військових діях в Лівії - це спроба дискредитації України, щоб не дозволити українській владі встановити відносини з новою лівійської владою.

Волошин зазначав, що в разі підтвердження інформації про участь українських найманців у збройних зіткненнях в Лівії, які нібито воювали на боці лідера країни Муаммара Каддафі, ці люди будуть відповідним чином передані у відповідні органи і покарані. Волошин уточнив, що це офіційно заборонено українським законодавством і карається ув'язненням на строк від 5 до 10 років.
Україна визнала Перехідний національна рада (ПНС) Лівії єдиним законним представником лівійського народу 1 вересня ц.р.

З лютого 2011 р. у Лівії тривала громадянська війна між прихильниками Каддафі та його противниками, які створили ПНС і оголосили його законною владою в країні. На боці останніх в конфлікт втрутився НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН. Офіційно операція НАТО "Об'єднаний захисник" завершилася 31 жовтня в 23:59 за часом Тріполі.

В кінці серпня ц.р. за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНС взяли столицю країни, Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.

Каддафі був убитий 20 жовтня 2011 р. Це сталося під час боїв у м. Сирт, який є "малою батьківщиною" колишнього глави держави.

Пізніше тимчасове керівництво Лівії призначило прем'єр-міністром Абделя Рахіма аль-Кіба, бізнесмена з Тріполі.