ua en ru

МЗС: Вирок Тимошенко не повинен впливати на підписання угоди про асоціацію

Автор: RBC.UA
Справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинна мати негативного впливу на процес укладання угоди про асоціацію з ЄС. Про це йде мова в заяві Міністерства закордонних справ з приводу обговорення в ЄС політичної ситуації в Україні.

Справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинна мати негативного впливу на процес укладання угоди про асоціацію з ЄС. Про це йде мова в заяві Міністерства закордонних справ з приводу обговорення в ЄС політичної ситуації в Україні.

"Угода про асоціацію між Україною та ЄС покликана продовжити процес об'єднання Європи, що було розпочато два десятиліття тому. Саме тому обмеження відносин України та ЄС статусом сусідства є для української сторони повністю неприйнятним. В рамках угоди ми взяли на себе зобов'язання, що є порівнянними з зобов'язаннями країн-кандидатів, не отримуючи при цьому необхідної фінансової допомоги, оскільки бачимо історичну місію цього документа в тому, щоб відкрити шлях України до Європи", - сказано в заяві.

Крім того, там говориться: "Оголошений сьогодні вирок (Тимошенко) - це справа суду. У засудженої та її адвокатів відповідно до українського законодавства є достатньо інструментів оскарження судового рішення та захисту своїх правових позицій через механізм апеляції. Українська влада в межах своїх конституційних повноважень зробить все можливе для забезпечення прозорості цього процесу".

Раніше глава департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що Міністерство закордонних справ України розуміє увагу "західних партнерів до справи Юлії Тимошенко", але оголошення вироку не позначиться на термінах підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Волошин повідомив, що сьогодні в Брюсселі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зустрічається з керівниками зовнішньополітичних відомств держав ЄС.
Одне з питань, що міністри обговорюють, за словами Волошина, суд над Тимошенко. "Безумовно, це питання піднімається. Це не секрет, воно піднімалося на зустрічах всіх рівнів, піднімалося під час усіх попередніх візитів в останні кілька місяців до Брюсселя і Страсбурга. Тому тут нічого дивного немає", - сказав Волошин.

Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті "Україна - ЄС" 15 грудня. Замість цього, європейські політики та дипломати неодноразово ставили під сумнів можливість її прийняття національними парламентами і Європарламентом в умовах вибіркового використання законодавства як засобу тиску на опозицію в Україні.

Тільки сьогодні на Київ обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.

Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що ставити під сумнів газові домовленості між Україною та РФ - контрпродуктивно.

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.