ua en ru

МЗС Польщі: Остаточного рішення про асоціацію України з ЄС немає

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович намагається "торгуватися з Європою", яка вимагає перегляду вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко, вважає міністр закордонних справ Польщі, яка головує в ЄС, Радослав Сікорський. Про це він заявив в інтерв'ю програмі "Горизонт" на телеканалі телеканалу TVN24.

Президент України Віктор Янукович намагається "торгуватися з Європою", яка вимагає перегляду вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко, вважає міністр закордонних справ Польщі, яка головує в ЄС, Радослав Сікорський. Про це він заявив в інтерв'ю програмі "Горизонт" на телеканалі телеканалу TVN24.

Голова польського зовнішньополітичного відомства сказав, що "текст угоди про асоціацію між Україною та ЄС узгоджений, і це успіх польського головування в ЄС", однак остаточних рішень по асоціації не прийнято. І, за його словами, "про це повинен знати Президент України Віктор Янукович".

"Коли торгуєшся, то можна переоцінити свої сили", - підкреслив польський міністр. Він також сказав, що в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС контакти між Україною та Євросоюзом будувалися б за принципами відносин з Норвегією або Швейцарією.

Європарламент у четвер ухвалив резолюцію щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні. Євродепутати назвали вирок Тимошенко "судовим зловживань з метою політичного придушення провідного опозиційного політика". Європарламент закликав українське керівництво забезпечити справедливий апеляційний розгляд у справі екс-прем'єра. Раніше глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Януковича в ЄС, запланованого на 20 жовтня. Пізніше в МЗС України повідомили, що Президент Україні Віктор Янукович вирушить до Брюсселя після того, як основна частина переговорів з Євросоюзом про підписання Угоди про асоціацію буде завершена, і проект договору буде спрямований на технічну підготовку до парафування.

Також Віктор Янукович заявляв, що Україна готова перенести на більш пізній термін підписання Угоди про асоціацію та створення ЗВТ, заплановане на грудень, якщо європейські лідери будуть до цього не готові у зв'язку зі справою Тимошенко.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Зазначимо, секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова після зустрічі у Варшаві з Президентом Польщі Броніславом Коморовським назвала можливим парафування угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на грудневому саміті. Документ передбачає також створення зони вільної торгівлі.

Керуючий директор департаменту Євросоюзу у справах Східного партнерства Мирослав Лайчак раніше заявив, що перспектива членства України в ЄС не буде прописана в угоді про асоціацію, однак після її підписання країна стане частиною європейського політичного та економічного простору.

Раніше Президент України Віктор Янукович зажадав включити в документ згадку про "перспективу входження України в ЄС", заявивши, що інакше укладення договору буде відкладено.

Між тим в пропозиціях МЗС, розроблених до переговорів, вказівка ​​Президента виконана не повністю - Київ не зажадав від Брюсселя безпосередньої згадки про перспективу членства, обмежившись натяком. "Стаття 49 Договору Євросоюзу передбачає право на членство в ЄС будь-якої європейської держави", - йдеться в українській версії преамбули. Там же пропонується формально підтвердити статус України як "європейської держави". "Для мене неважливо, як саме буде зафіксована перспектива - посиланням на 49-ту статтю, або на 2-у статтю, або якось інакше. Головне, щоб була вказівка ​​на кінцевий результат у вигляді членства ... Без членства цей договір порожній", - пояснив керівник української переговорної групи, заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".