ru ua

МЗС: Пірати залишили судно Lugela з 12 громадянами України на борту

Автор: RBC.UA
Судно Lugela (пд. прапором Панами; оператор - грецька компанія), захоплене сомалійськими піратами 25 вересня ц.р., до складу екіпажу якого входять 12 громадян України, було звільнено в ніч з 26 на 27 вересня.

Судно Lugela (пд. прапором Панами; оператор - грецька компанія), захоплене сомалійськими піратами 25 вересня ц.р., до складу екіпажу якого входять 12 громадян України, було звільнено в ніч з 26 на 27 вересня. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко, повідомляє прес-служба МЗС.

За словами дипломата, під час піратської атаки екіпаж діяв відповідно до заздалегідь розробленого плану і в повному складі закрився у машинному відділенні з достатнім запасом питної води та продуктів харчування.

"Злагоджені та чіткі дії українських моряків не дозволили піратам змінити напрямок руху судна та направити його в бік сомалійського узбережжя. Пробувши на некерованому судні майже дві доби, пірати залишили його в ніч на 27 вересня ц.р.", - йдеться в повідомленні.

Стан здоров'я моряків задовільний.Після проведення перевірки технічного стану судна, команда продовжила виконання рейсу за попередньо визначеним маршрутом, зазначив Р.Демченко.

Нагадаємо, 25 вересня сомалійські пірати захопили вантажне судно під прапором Панами з 12 громадянами України на борту. Інцидент стався в Індійському морі приблизно в 1,7 тис. км від сомалійського портового міста Ейль, в межах національних морських кордонів. Воно пройшло через Аденську затоку і слідувало в напрямку острова Маврикій. На борту судна вантажопідйомністю 4,3 тис. т перебували металоконструкції. Судно MV Lugela належить грецькому оператору. Після того, як вранці 25 вересня моряки подали сигнал лиха своєму судновласнику, зв'язатися з ними не вдавалося. Пізніше повідомлялося, що пірати повели захоплене судно до берегів Сомалі.