МЗС: Переговори щодо ЗВТ можуть завершитися у вересні, якщо Тимошенко припинить зовнішньополітичний тиск

Вівторок 09 серпня 2011 14:21
Автор: RBC.UA
Спроби прихильників екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко шантажувати Україну можливістю підписання угоди про асоціацію з ЄС неприйнятні. Про це заявив глава департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, передає кореспондент РБК-Україна.

Спроби прихильників екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко шантажувати Україну можливістю підписання угоди про асоціацію з ЄС неприйнятні. Про це заявив глава департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми постійно бачимо спроби шантажувати Україну, при цьому Україну в цілому, а не чинну владу. Якщо судова справа не буде завершена, то не буде підписано угоду про асоціацію. Ми вважаємо таку поведінку неприйнятною і в даному випадку захищаємо не суд, як такий, а право здійснювати правосуддя, а також, головне, ту величезну роботу і ті величезні надії, пов'язані з підготовкою до підписання угоди про асоціацію з ЄС ", - сказав Волошин.

За його словами, якщо "Тимошенко припинить використовувати зовнішній політичний аспект тиску, є всі надії на те, що переговори щодо ЗВТ завершаться до кінця вересня".

Також Волошин сказав, що заяви Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії з приводу справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко спрямовані на захист російських інтересів. "Будь-яка заява зовнішньополітичного відомства відображає національні інтереси тієї країни, від якої робиться ця заява. Це абсолютно зрозуміло і очевидно було б дивно, якби в РФ не захищали угоди, вигідні для Росії, так само, як вони не вигідні для України ... інша справа, що відповідність чи невідповідність дій державного службовця України законодавству України може визначати тільки український суд, а не зовнішньополітичне відомство іноземної держави", - заявив Волошин.

Раніше МЗС РФ заявив, що всі газові угоди між Росією та Україною, укладені в 2009 р. повністю законні. "Всі газові угоди 2009 р. були укладені в суворій відповідності з національним законодавством двох держав і міжнародним правом, і на їх підписання були отримані необхідні вказівки Президентів Росії та Україні", - зазначали в МЗС РФ.

Також в російському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що суд над Ю. Тимошенко повинен бути справедливим і неупередженим. "Виходимо з того, що судовий розгляд стосовно Ю. Тимошенко повинен бути справедливим та неупередженим, відповідати всім вимогам українського законодавства при забезпеченні можливостей захисту та дотримання елементарних гуманітарних норм і правил", - говорилося в заяві МЗС РФ, оприлюдненій 5 серпня, в день, коли Юлію Тимошенко арештували і доставили до Лук'янівського СІЗО.

Після цього, МЗС України заявив, що влада стоїть осторонь від судового процесу над Тимошенко. «Відповідне рішення суд прийняв без будь-якого впливу органів виконавчої влади. І відповідно до базового для демократичного суспільства принципу незалежності правосуддя будь-які звернення до вищого керівництва України з вимогою забезпечити зміну цього рішення за своєю суттю є безпідставними. Українська влада стоїть осторонь судового процесу над Юлією Тимошенко і не має найменшого наміру втручатися в нього», - йшлося в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

Також речник МЗС Олег Волошин в інтерв'ю Financial Times закликав Європу не реагувати на арешт Юлії Тимошенко занадто гостро.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся