МЗС Канади: В Україні судовий розгляд далекий від міжнародних стандартів
Канада стурбована вироком Печерського райсуду Києва відносно екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Міністр закордонних справ Канади Джон Берд опублікував 11 жовтня заяву у відповідь на вирок винесений Тимошенко, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади.
"Канада стурбована арештом, судовим переслідуванням і засудженням Юлії Тимошенко, що були проведені українською владою. Очевидна політична упередженість і довільне кримінальне переслідування в цьому та інших випадках перешкоджає демократичному розвитку України. Законна та активна опозиція є життєво важливою частиною динамічної і ефективної демократії", - зазначив Берд.
Також МЗС Канади зазначає, що в Україні "є явні ознаки того, що судовий розгляд далекий від міжнародних визнаних норм справедливості, прозорості та належної правової процедури".
"У моєму останньому листі до Президента Віктора Януковича, я закликав український уряд до зміцнення незалежності судової влади. Це необхідно для того, щоб Україна змогла стати мирним, демократичним і багатим суспільством, як вона того хоче. Канада ж, у свою чергу, продовжуватиме підтримувати зусилля в цьому напрямку", - йдеться в заяві МЗС Канади.
"Сьогоднішні події можуть мати серйозні наслідки для наших двосторонніх відносин", - додав Берд.
Після винесення Юлії Тимошенко обвинувального вироку, на Київ посипався шквал критики. Так, уряд США закликав владу України звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і, вкотре назвав справу, порушену проти неї політично вмотивованою. Раніше сенатори США Джон Маккейн і Джо Ліберман заявили, що українська влада при Президентові Януковичу встановила новий "антирекорд" в погіршенні стану демократії і верховенства права. Свою реакцію на рішення суду висловили також МЗС Німеччини, Франції, Польщі, Великобританії. Чехія заявила, що не визнає вирок Тимошенко. Про розчарування цим вироком заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.
Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.
Генсек ООН Пан Гі Мун зазначив широку стурбованість з приводу судового процесу над Тимошенко. Засновник міжнародної антикорупційної організації «Transparency international» і голова її дорадчої ради Петер Айген вважає, що український уряд повинен краще пояснити кримінальну суть, аби уникнути закидів у політичних переслідуваннях. А науковий директор організації Freedom House Крістофер Волкер заявив, що позбавлення Юлії Тимошенко волі свідчить про кінець «відкритої» політики в Україні.
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що піддавати сумнівам газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення по апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.
Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не має впливати на процес укладання угоди про асоціацію з ЄС. Також МЗС України заявляло, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації навколо справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Вчора Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.