ua en ru

МЗС Ізраїлю: Визнання Палестини буде мати серйозні наслідки

Автор: RBC.UA
Міністр закордонних справ Ізраїлю Агвідор Ліберман попередив, що можливе визнання Палестини суверенною державою буде мати серйозні наслідки.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Агвідор Ліберман попередив, що можливе визнання Палестини суверенною державою буде мати серйозні наслідки. Про це повідомляє радіо "Ехо Москви".

Будь-яка одностороння дія неминуче викличе відповідну реакцію, приводять його слова ізраїльські ЗМІ. Ліберман зазначив, що Ізраїль буде діяти незалежно від того, який орган визнає палестинську державу - Радбез ООН або Генасамблея.

Відзначимо, близькосхідний квартет посередників (ООН, Євросоюз, США і Росія) запропонував у п'ятницю, 23 вересня, Ізраїлю і представникам Палестинської автономії зустрітися протягом найближчого місяця, щоб домовитися про відновлення переговорів і їх порядку.

У заяві членів квартету сказано, що їм хотілося б досягти в тримісячний термін вироблення всебічних пропозицій з питань територій і безпеки, а протягом півроку - значного прогресу в мирному процесі.

"Головною метою зусиль квартету є досягнення мирного договору до кінця 2012 р.", - йдеться в заяві, оприлюдненій після зустрічі між Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном, Верховним комісаром Євросоюзу з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, держсекретарем США Хілларі Клінтон і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

В свою чергу, лідер Палестини Махмуд Аббас, виступаючи на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-йорку, закликав світову спільноту визнати незалежність Палестини. Він також подав офіційну заявку на членство Палестини в ООН.

США заявили, що скористаються своїм правом вето в Раді Безпеки ООН, щоб заблокувати затвердження ПНА в статусі постійного члена ООН.

В той же час, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Палестинська автономія має спочатку домовитися про умови миру з Ізраїлем, а вже потім заявляти про створення суверенної держави.

Прем'єр-міністр Ізраїлю також сказав, що ООН нагадує йому "театр абсурду", так як організація частіше, ніж усі інші країни разом узяті, звинувачує Ізраїль у порушеннях прав людини у своїх резолюціях, у той час як у її стінах відбуваються речі, які "навмисне неможливо придумати". Він нагадав, що Саддам Хусейн і Муаммар Каддафі в минулому обиралися керівниками відділень ООН, які відповідають за забезпечення світової безпеки і дотримання прав людини у світі. Він також нагадав, що коли Ізраїль і Єгипет уклали мирну угоду, ця ініціатива в ООН не віталася.

Відзначимо, у понеділок 26 вересня Рада Безпеки ООН розгляне заявку про визнання Палестинської автономії повноправним членом Організації об'єднаних націй. Клопотання Палестини про вступ в організацію має отримати схвалення Ради безпеки ООН, в яку входять 15 членів. Для цього "за" резолюцію повинні проголосувати 9 членів при відсутності вето від 5 постійних членів Ради безпеки ООН (Великобританії, Китаю, Росії, США і Франції).