ua en ru

МЗС Німеччини: Нові кримінальні справи проти Тимошенко свідчать про політично мотивовану юстицію в Україні

Автор: RBC.UA
Державний міністр федерального Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Вернер Гойер заявив, що "нові кримінальні справи проти Юлії Тимошенко підсилюють, на жаль, враження про політично мотивовану юстицію". Про це повідомляє радіо "Свобода".

Державний міністр федерального Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Вернер Гойер заявив, що "нові кримінальні справи проти Юлії Тимошенко підсилюють, на жаль, враження про політично мотивовану юстицію". Про це повідомляє радіо "Свобода".

За його словами, Федеральний уряд дуже пильно спостерігає за кримінальними справами проти колишніх чиновників, і відзначив, що представники ЄС повинні отримати доступ до Тимошенко і інших ув'язнених українських опозиційних політиків, а також відзначив, що медичне обслуговування Тимошенко повинне бути бездоганним.

"Очікування Федерального уряду щодо України абсолютно ясне: Україна повинна забезпечити чесні розгляди справ, які б відповідали принципам правової держави. Демократія означає, що політичні розбіжності повинні вирішуватися шляхом політичної змагальності. Кримінальне право тут недоречне", - заявив Гойер.

За його словами, реалізація принципів демократії і правової держави є вирішальним критерієм у відносинах між Україною і Європейським Союзом.

Нагадаємо, 11 листопада державний міністр німецького МЗС Корнелія Піпер заявила, що Берлін може не підписати угоду про асоціацію між ЄС і Україною. "Якщо говорити про уряд Федеративної республіки Німеччина, то важко уявити, що така угода про асоціацію може бути підписана, якщо не виконані умови його підписання", - сказала Піпер в Києві.

За словами міністра, німецька сторона в цілому зацікавлена в підписанні угоди, однак для цього в Україні повинні дотримуватися європейських принципів: верховенства права, зміцнення демократії, захисту прав людини. Зокрема, пані Піпер обурилася тим, що суд не дозволив їй відвідати екс-прем'єра України Тимошенко в СІЗО. Це, на її думку, порушує права людини. "Мова йде не тільки про відмову мені і депутатам німецького Бундестагу - йдеться про відмову всім, хто звертається з проханням відвідати її", - сказала міністр.

Раніше вже неодноразово повідомлялося, що частина країн-членів ЄС, перш за все Німеччина, виступають за відмову від парафування Угоди про асоціацію в умовах погіршення ситуації з демократією в Києві.

В двосторонніх відносинах України і Європейського союзу зараз намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення низки кримінальних справ проти Тимошенко. Прецедент утримування Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному з звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів про укладення Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.

18 жовтня, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, який був запланований на 20 жовтня. Прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було прийнято європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу в забезпеченні верховенства закону і незалежності судової влади" в Україні.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Вона звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.

7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.

14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко щодо діяльності її корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне виробництво.

Нагадаємо, сьогодні, 22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує звинувачення по нових справах проти Тимошенко. "У Генеральній прокуратурі України ще є справи, які вже готуються до того, щоб пред'явити Юлії Володимирівні звинувачення за іншими статтями", - заявив Сас. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.

Зазначимо, в останні дні стан здоров'я Тимошенко різко погіршився. Про те, що їй потрібна медична допомога поза ізолятором заявила вчора омбудсмен Ніна Карпачова. Президент України Віктор Янукович сьогодні повідомив, що здоров'ю Тимошенко потрібно приділити максимум уваги і в найближчі дні її обстежать поза СІЗО.