МЗС Німеччини: ФРН може не підписати угоду про асоціацію між Україною та ЄС
Берлін може не підписати угоду про асоціацію між ЄС і Україною, каже державний міністр німецького МЗС Корнелія Піпер, повідомляє ВВС.
"Якщо говорити про уряд Федеративної республіки Німеччина, то важко уявити, що така угода про асоціацію може бути підписана, якщо не виконані умови її підписання", - сказала Піпер у на прес-конференції в п'ятницю в Києві.
За словами міністра, німецька сторона в цілому зацікавлена в підписанні угоди, проте для цього в Україні мають дотримуватися європейських принципів: верховенства права, зміцнення демократії, захисту прав людини.
Зокрема, пані Піпер обурилася тим, що суд не дозволив їй відвідати екс-прем'єра України Юлію Тимошенко в СІЗО. Це, на її думку, порушує права людини. "Мова йде не тільки про відмову мені і депутатам німецького Бундестагу - мова йде про відмову всім, хто звертається з проханням відвідати її", - сказала міністр.
Раніше сьогодні під час зустрічі з групою німецьких та українських парламентарів, прем'єр міністр України Микола Азаров повідомив, що Угоди про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію між Україною та Європейським Союзом готові до підписання. Азаров сказав, що цілком завершене опрацювання до підписання угоди щодо політичної асоціації з ЄС. За його словами, залишився один принциповий пункт документу щодо інтеграції України в Європейський Союз. «Це питання нашого курсу, стратегії нашого розвитку, і документ політичної асоціації з ЄС - історично важливий», - наголосив Глава українського Уряду, зазначивши, що, несучи відповідальність перед народом, керівництво України наголошує на принциповій важливості пункту договору щодо перспективи вступу України до ЄС.
Прем'єр також зазначив, що угода про зону вільної торгівлі та асоціацію з ЄС позитивно відіб'ється на товарообігу України з ЄС.
Сьогодні повідомлялося, що Європейський парламент (ЄП) готується прийняти нову критичну резолюцію по Україні. Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна", в цей раз ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо Угоди про асоціацію до вирішення накопичених проблем, зокрема тих, які стосуються Юлії Тимошенко.
Повідомлялося також про те, що частина країн-членів ЄС, перш за все Німеччина, виступають за відмову від парафування Угоди про асоціацію в умовах погіршення ситуації з демократією в Києві.
8 листопада заступник міністра закордонних справ Віктор Майко повідомив, що всі політичні переговори, між Україною та Європейським Союзом про зону вільної торгівлі та асоційоване членство, планується врегулювати до 19 грудня.
Нагадаємо, 27 жовтня ц.р., Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. Переговори щодо укладення Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною було вирішено не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його погодження та підписання повинна бути поставлена в залежність від прогресу Києва на шляху демократизації.
Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу нині намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення двох кримінальних справ проти Тимошенко.
Прецедент утримання Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному зі звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.
18 жовтня, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, який був запланований на 20 жовтня. Прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було прийняте європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу у забезпеченні верховенства закону та незалежності судової влади" в Україні.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".